Reklama

Kultura

Dziennikarze zaśpiewają w charytatywnym koncercie “Serca Sercom”

Alina Bosak
Dodano: 14.01.2019
43785_koledy
Share
Udostępnij
Już po raz 12. dziennikarze rzeszowskich mediów wystąpią w świątecznym koncercie „Serca Sercom”, by wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka w Strzyżowie. Koncert odbędzie się w niedzielę, 24 stycznia, o godz. 18.00 w Teatrze Maska. 
 
Akcję 12 lat temu wymyślili dziennikarze oddziału TVP3 Rzeszów i aktorzy Teatru „Maska”. Do wspólnego śpiewania zaprosili kolegów z różnych rzeszowskich mediów i tak powstał wyjątkowy, charytatywny koncert. Jest on organizowany z myślą o podopiecznych Domu Dziecka w Strzyżowie. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze przeznaczane są na pomoc dzieciom z tej właśnie placówki. Dzięki akcji mogą cieszyć się dodatkowymi atrakcjami podczas ferii zimowych i wakacji. O tym, na co zbierane są pieniądze, informuje podczas każdego koncertu dyrektor Domu Dziecka w Strzyżowie. 
 
Koncert „Serca Sercom” to jedyna okazja, by zobaczyć na scenie dziennikarzy, którzy na co dzień w roli artystów nie występują. Dziennikarze śpiewają wspólnie z widownią i zaproszonymi gośćmi. Wśród tych specjalnych gośćmi byli już siatkarze Asseco Resovii, siatkarki Developres Skyres czy strażacy. Każdy koncert odbywa się przy akompaniamencie wyjątkowej orkiestry. Śpiewano już z Orkiestrą Garnizonową, z zespołem Klang, z Połoninami. W tym roku dziennikarzom będzie towarzyszył folkowy zespół Karczmarze – niezwykle energetyczna kapela wywodząca się z kręgu rzeszowskich Połonin, która słynie z folkowych opracowań m.in. kolęd i pastorałek. 
 
Specjalnym gościem jest Michał Jurkiewicz „Pan Śrubka” – rzeszowianin, kompozytor i instrumentalista, autor piosenek obecnie pracujący w Krakowie, występujący m.in. z  Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim czy Magdą Steczkowską. Jego pastorałka „Tylko jeden taki dzień..” będzie przebojem koncertu. 
 
W koncercie zaśpiewają także najmłodsi, wśród nich podopieczni Domu Dziecka w Strzyżowie. Na widowni co roku pojawiają się także byli wychowankowie Domu Dziecka, którzy kiedyś ze wsparcia dziennikarzy skorzystali i nadal są z organizatorami koncert w serdecznych relacjach.
 
Na koncert może przyjść każdy, kto chce wesprzeć cel akcji. Podczas występów odbędzie się zbiórka „co łaska do kapelusza”. Zaplanowano również licytacje.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy