Reklama

Kultura

Aleksandra Kurzak gwiazdą Święta Paniagi

Anna Olech
Dodano: 04.04.2013
3179_aleksandra_kurzak_1
Share
Udostępnij
Koncert gwiazdy światowej opery Aleksandry Kurzak będzie największą atrakcją jubileuszowego X Święta Paniagi. Sopranistka wystąpi na scenie przy rzeszowskim Ratuszu, a jej występ będzie transmitowany w TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Rzeszów, natomiast wieczorem skrót rzeszowskiego koncertu pokaże TVP 1. A w ciągu dnia na ulicy 3 Maja odbywać się będą koncerty, występy artystyczne i tradycyjny Jarmark Rzecha. 
 
Dziesiąta edycja Święta Paniagi zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, wielka impreza rozpocznie się w samo południe i potrawa do wieczora. W tym dniu wzdłuż ulicy 3 Maja zaprezentują się firmy, uczelnie, instytucje, szkoły działające w Rzeszowie, a także producenci wyrób rękodzielniczych, rzemieślniczych i żywności ekologicznej. Na scenie przy wieży Farnej będą występy artystyczne, natomiast sceną przy Radiu Rzeszów zawładną lokalne zespoły rockowe. Na dziedzińcu radiowym występować będą kapele ludowe i odbędzie się konkurs grillowania, a wszyscy zainteresowani będą mogli zajrzeć do radia od kuchni w ramach Dni Otwartych w rzeszowskiej rozgłośni. 
 
Największym wydarzeniem Paniagi będzie obecność Aleksandry Kurzak. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ artystka ma zarezerwowane terminy występów aż do 2017 roku i będzie to jedyny koncert w Polsce w tym roku. – To artystka, która występuje na największych scenach operowych Europy i świata, śpiewała m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w Londynie, Monachium, pojawia się na znaczących festiwalach. Aleksandra Kurzak dysponuje przepięknym, zachwycającym sopranem – mówi prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.
 
W Rzeszowie sopranistka wykona arie m.in. z dzieł Puccini’ego, Mozarta, a program został tak przygotowany, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Towarzyszyć jej Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, którą dyrygować będzie Evgeny Volynskiy, dyrygent Państwowego Teatru Opery i Baletu w Nowosybirsku. W czasie koncertu wystąpią również tancerze Szkoły Tańca Sportowego „Aksel”. Gala operowa rozpocznie się o godz. 16. Na całym Rynku rozstawione zostaną krzesła i złożone parasole w ogródkach, będzie też zamontowany telebim. Relację na żywo z koncertu będzie można oglądać w TVP Rzeszów, na kanale TVP Kultura i TV Polonia, natomiast tego samego dnia o godz. 21.35 skrót koncertu pokażę TVP 1.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy