Reklama

Kultura

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha po raz czternasty

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 23.05.2016
27305_Koncert-Jednego-Serca-Jednego-Ducha
Share
Udostępnij
– Chcecie posłuchać dobrej muzyki? – Taak!!! – To sobie zagrajcie sami! –  w ten sposób każdego roku, w Boże Ciało, Jan Budziaszek, perkusista Skaldów, zaczyna koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. I dodaje: – Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy.
 
Już czternasty raz na osiedlu Baranówka, w Parku Sybiraków, wielotysięczny tłum zbierze się w Boże Ciało, 26 maja, by uwielbiać Jezusa Eucharystycznego. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to największy w Europie cykliczny koncert muzyki chrześcijańskiej (co roku przybywa na niego od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób z różnych stron Polski i z zagranicy). Koncert jest tu zresztą pojęciem umownym, jest to raczej wielkie spotkanie modlitewne, które przybrało postać wspólnego śpiewu najpiękniejszych utworów muzyki chrześcijańskiej.
 
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to ucieleśnienie marzenia Jana Budziaszka, który szukał po całej Polsce chętnych do pomocy w organizacji takiego przedsięwzięcia. I znalazł w Rzeszowie – w osobach dwóch księży: Andrzeja Cyprysia i Mariusza Mika. “Mózgiem muzycznym” jest znakomity multiinstrumentalista i aranżer Marcin Pospieszalski, a trzonem zespołu akompaniującego solistom – muzycy New Life M, jednej z najlepszych grup chrześcijańskich w Polsce. Mają oni do pomocy m.in. muzyków z Filharmonii Podkarpackiej i podkarpackich szkół muzycznych. Muzykami od kilku lat dyryguje Hubert Kowalski. Solistom akompaniuje chór Jednego Serca Jednego Ducha, animowany przez Tamarę Przybysz, Lidię Pospieszalską i Agnieszkę Musiał, wokalistkę New Life M.
 
Oprócz solistów znanych już z poprzednich edycji JSJD (m.in. Beata Bednarz, Leopold Twardowski i Katarzyna Bogusz), warto w tym roku zwrócić uwagę na znanego wokalistę Ryszarda Rynkowskiego, księdza-rapera Jakuba Bartczaka, zespół Kantu z Peru, zespół Mocni w Duchu, pianistkę Miho Kuriharę z Japonii czy znanego już w Rzeszowie Meksykanina Thomasa Celisa Sancheza, grającego na instrumentach perkusyjnych. 
 
Tegoroczny koncert Jednego Serca Jednego Ducha będzie tradycyjnie transmitowany w TV Trwam (nie w całości) oraz drogą internetową na kanale YouTube (całość) we współpracy z Katolicką Telewizją Serbinów oraz Telewizją Rzeszów Na Żywo. Transmisję internetową można włączyć:
 
– poprzez baner widoczny na stronie głównej Koncertu: http://www.jednegoserca.pl
– poprzez stronę internetową Katolickiej Telewizji Serbinów: http://tv.serbinow.pl
– poprzez stronę internetową Telewizji Rzeszów Na Żywo: http://www.rzeszownazywo.pl
– wpis na profilu Twitter: https://twitter.com/KoncertJSJD
 
Transmisja internetowa rozpocznie się już od godz. 17.
 
Organizatorem koncertu jest KSM Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy Odnowy w Duchu Świętym, Duszpasterstwa Akademickiego WSIiZ, Zakonu Rycerzy Kolumba i Związku Strzeleckiego „Strzelec”.
 
Patronat honorowy objęli: biskup rzeszowski Jan Wątroba, prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, marszałek województwa Władysław Ortyl oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.
 
Koncert został dofinansowany z budżetów Miasta Rzeszów i Województwa Podkarpackiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy