Reklama

Kultura

Koncert Sabiny Kurek na Dzień Kobiet w WDK

Alina Bosak
Dodano: 28.02.2023
71971_kurek
Share
Udostępnij
Nastrojowy koncert Sabiny Kurek promujący płytę „W moich przestrzeniach” to muzyczna propozycja na Dzień Kobiet. W środę 8 marca o godz. 19.00 rzeszowska wokalistka zaśpiewa w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie.
 
Sabina Kurek, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, mówi, że śpiewa od zawsze. Początkowo występowała w zespołach założonych z przyjaciółmi. W 2007 roku na Rzeszów Carpathia Festival pojawiła się z zespołem The Breathtakers i zdobyła nagrodę publiczności. 
 
W duecie Kuba & Sabina wydała singiel promujący Podkarpacie w Nottingham w Wielkiej Brytanii, a ich piosenka „Whats wrong” ukazała się na składance Chillout 10 p.m. wydawnictwa Sony Music (2014). W tym samym roku Sabina Kurek wzięła udział w telewizyjnym show „Mam Talent”. Dotarła w nim do półfinału. Dwa lata później nagrała piosenkę „A ja lubię Rzeszów”, która znalazła się na płycie „Zakochani w Rzeszowie”. 

W tym roku własna płyta

Ciekawe projekty przyniósł ostatni rok. We współpracy z Romanem Dublańskim oraz zespołem Krokodyle powstała płyta. Sabina nagrała również piosenkę „Dobre duchy” do książki Ewy Bieleckiej pt. „Sny życia”, a co najważniejsze zakończyła pracę nad swoim autorskim repertuarem. 
 
Album „Moje przestrzenie” jest już nagrany, a koncert promujący płytę zaplanowano w Dzień Kobiet w Wojewódzkim Domu Kultury. Start godz. 19.00.

12 piosenek

Na płycie znajduje się 12 utworów w języku polskim. Autorką większości utworów jest Sabina Kurek, dwa z nich napisała z Ewą Bielecką. Tylko jedna piosenka – "Nocny rejs" – jest innego autora – artystki Karoliny Bzdyry. Muzyka to dzieło Sabiny Kurek i Jakuba Szturma. Kompozycjami wyłącznie Jakuba są: "Na wprost niepewności" i "Nocny rejs". Jakub Szturm jest również producentem muzycznym. Chórki przygotowała Dominika Kindrat. 
 
Płyta jest bardzo różnorodna. To melodyjny pop, z domieszką elektorniki, alternatywy i indyjskich rytmów.

– Każda wyśpiewana przeze mnie historia, to kawałek mojego życia – mówi Sabina Kurek. – Jestem wdzięczna światu, że mogę doświadczać, przetwarzać, uczyć się, opowiadać  poprzez dźwięki i słowa. Muzyka zawsze była dla mnie najbardziej wyjątkową z form do uzewnętrzniania stanów wszelakich, dlatego moje serce rozpiera radość,  za wszystko co mnie spotyka, co sprawia, że wychodzę ze strefy komfortu i stawiam nowe kroki, pomimo pojawiających się pytań.. czy jest to na tyle dobre, by dzielić się tym publicznie. Odwaga, zaufanie sobie, zajrzenie w głąb siebie, sprawiły, że ta płyta zmieniała się z formy marzeń w rzeczywistość. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że w życiu możliwe jest wszystko ! Afirmuj, walcz, sięgaj wysoko, nawet jeżeli to trwa. Zapraszam na muzyczną podróż!
 
Koncert w WDK jest biletowany. Bilet w cenie 40 zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy