Reklama

Kultura

We wtorek w Rzeszowie wystąpi Waldemar Malicki

Alina Bosak
Dodano: 06.02.2023
71463_malicki
Share
Udostępnij
Uwielbiany przez publiczność – pianista i satyryk Waldemar Malicki wystąpi we wtorek 7 lutego wieczorem w Filharmonii Podkarpackiej. Można jeszcze kupić bilety.

Z autorskim programem i z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Adama Klocka wystąpi w Rzeszowie Waldemar Malicki.
 
Urodzony w Lublinie pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wydał 38 płyt i otrzymał trzy Fryderyki (nagrody polskiego przemysłu fonograficznego). Występował podczas wielu festiwali i jest założycielem kwintetu wykonującego tanga Astora Piazzolli. 
 
W latach 90. XX w. współtworzył telewizyjny cykl dokumentalny pt. „Wszystko jest muzyką”, którego był prowadzącym i autorem scenariusza, a który przyniósł mu sławę i uczynił zeń jednego z najbardziej lubianych w Polsce muzyków przekazujących publiczności klasyczne dzieła w sposób lekki i przyjemny.

Podczas koncertu w Rzeszowie ubliczność będzie miała okazję usłyszeć hity klasyki. W programie są: E. Grieg – Suita „Z czasów Holberga”; D. Zboch – „Vivaldiana” – suita na motywach „Pór roku” Antonio Vivaldiego, W. Kilar – Orawa, W. Malicki – Wariacje nt. powstania walca, A. Piazzolla – Tanga wybrane, K. Komeda – Szara kolęda, G. Gershwin – Koncert fortepianowy F- dur część III.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Jest jeszcze możliwość kupienia biletów. Normalny kosztuje 60 zł, a ulgowy – 40 zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy