Reklama

Kultura

Od poniedziałku trwa IV Rzeszowskie Święto Wokalne

Anna Olech
Dodano: 11.07.2014
13519_selfie_RSWHF
Share
Udostępnij
Od najbliższego poniedziałku do soboty będzie trwał najbardziej słoneczny festiwal w Rzeszowie – Rzeszowskie Święto Wokalne. Tegoroczna, czwarta już edycja poświęcona jest Annie Jantar. Na festiwal wymyślony przez Arkadiusza Kłusowskiego, finalistę programu The Voice of Poland, przyjadą najlepsze głosy w Polsce. 
 
W dniach 14-19 lipca 2014 w Rzeszowie odbędzie się IV edycja muzycznego festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne. Inicjatywa powstała, by ocalić od zapomnienia twórczość największych osobowości polskiej sceny muzycznej, których muzyka wciąż jest obecna w sercach nie tylko starszego pokolenia, ale i dzisiejszych twórców. W poprzednich edycjach młodzi artyści interpretowali utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena. 18 i 19 lipca Rzeszów odwiedzą uczestnicy programu The Voice of Poland, wśród których znajdują się postaci na co dzień związane z Rzeszowem, jak Aro Kłusowski, Małgorzata Boć, Kamil Bijoś. Zaproszeni do projektu uczestnicy to niezwykła mieszanka temperamentów, stylów i talentów, które widzowie mieli okazję śledzić w ostatnich edycjach talent show. Do Rzeszowa zawitają m.in. Ernest Staniaszek, Mateusz Grędziński, Marzena Ugorna, Michał Grobelny, Jagoda Kret, Wojtek Baranowski, Michał Sobierajski, Beata Dobosz, Kamil Bijoś, Małgorzata Boć, ARO Kłusowski. Artyści wykonają autorskie interpretacje najbardziej znanych utworów z repertuaru Anny Jantar w aranżacjach przygotowanych przez Krzysztofa Mroziaka, który objął kierownictwo muzyczne nad projektem. 
 
Przez pierwsze dni festiwalu będą trwały warsztaty wokalne w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica, które poprowadzi Daniel Lipiec. A 18 lipca, podobnie jak w poprzednich edycjach, w Polskim Radio Rzeszów będzie można usłyszeć koncert transmitowany na żywo. Dzień później, w sobotę 19 lipca, na rzeszowskim Rynku artyści wystąpią w specjalnym koncercie „Ku Pamięci Jantar”. Na scenie ze swoim recitalem pojawi się także Aro Kłusowski, a główną gwiazdą imprezy będzie Justyna Steczkowska, która wraz z orkiestrą festiwalową wykona swoje największe przeboje. 

Więcej o festiwalu znajdziecie tutaj:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy