Reklama

Kultura

W czwartek koncert Jednego Serca Jednego Ducha po raz dwunasty

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 13.06.2014
13187_koncert_1
Share
Udostępnij
„- Chcecie posłuchać dobrej muzyki ?- Taak!!!- To sobie zagrajcie sami! Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy własnymi rękami” – w ten sposób, od 2003 r., każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała, Jan Budziaszek zaczyna koncert Jednego Serca Jednego Ducha. W najbliższy czwartek uczyni to znów. Początek koncertu: godz. 19.
 
Już dwunasty raz w Rzeszowie, w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka, nieopodal siedziby WSIiZ, wielotysięczny tłum zbierze się w Boże Ciało, by wieczorem uwielbiać Pana Boga śpiewem. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to największy w Europie (a może i na świecie) cykliczny koncert muzyki chrześcijańskiej.
Na scenie wystąpią znakomici artyści chrześcijańskiej sceny muzycznej, znani już z poprzednich edycji koncertu. Zresztą, „koncert” jest w tym przypadku terminem umownym, bowiem tak naprawdę chodzi nie o artystyczne popisy, lecz o wspólnotowe spotkanie modlitewne, w którym uczestnicy – pod kierunkiem muzyków i solistów na scenie – będą mogli zaśpiewać najpiękniejsze utwory muzyki chrześcijańskiej.
 
Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, perkusista Skaldów i świecki rekolekcjonista, który długo szukał chętnych do organizacji takiego przedsięwzięcia, aż w końcu znalazł ich w Rzeszowie – w osobach księży Andrzeja Cyprysia i Mariusza Mika. Opracowanie muzyczne utworów to dzieło znanego multiinstrumentalisty i aranżera Marcina Pospieszalskiego. Trzon orkiestry stanowi grupa New Life M wraz z zaproszonymi muzykami (wśród nich jest np. znakomity saksofonista jazzowy Piotr Baron) i solistami (m.in. Beata Bednarz, Viola Brzezińska, Agnieszka Musiał, Poldek Twardowski, Krzysztof Szczypuła, Mate.O i inni). Wspomagają ich muzycy Filharmonii Podkarpackiej i rzeszowskich szkół muzycznych oraz połączone chóry młodzieżowe z Podkarpacia.
Koncert transmitować będzie Telewizja Trwam oraz YouTube. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jednegoserca.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy