Reklama

Kultura

Warsztaty z Maestro Marcello Bedoni’m na Uniwersytecie Rzeszowskim

opracowanie Dagmara Goś
Dodano: 01.04.2014
11606_MASTERCLASS-POLONIA-2014
Share
Udostępnij
Od 5 do  11 kwietnia na Uniwersytecie Rzeszowskim  (Wydział Muzyki) odbędą się warsztaty zorganizowane przez niemiecką Agencję OPERAELITE we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.  Koncert Finalistów odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku o godzinie 17.00 w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
 
Klasa Mistrzowska jest otwarta dla śpiewaków na wszystkich poziomach, a także w każdym wieku i wszystkich narodowości, zarówno profesjonalistów oraz amatorów. Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 kategorie:
uczestnicy aktywni,
uczestnicy bierni/słuchacze.
Rejestracje przyjmowane będą aż do 1 kwietnia br., liczba miejsc jest jednak ograniczona. W zajęciach przewidywany jest udział 15 uczestników czynnych i 50 słuchaczy – uczestników biernych. Każdy uczestnik musi dokonać wyboru jednej głównej arii/pieśni, nad którą chce pracować podczas MasterClass z Maestro Marcello Bedoni’m. Ponadto, może dokonać wyboru trzech dodatkowych utworów.
 
Tematy kursu będą swobodnie omówione przez prowadzącego, w zależności od poziomu zaawansowania uczestnika oraz zaprezentowanego repertuaru. Zaliczana do nich jest elastyczność w technice oddychania/oparcie głosu „appoggio”, maska, zasięg dźwięku, wyrównanie dźwięku, przejście dźwięku, zwiększenie rejestru głosu, nauka różnych stylów, interpretacja itp. Natomiast już podczas koncertu finałowego, troje najbardziej zasłużonych uczestników zostanie nagrodzonych stypendium w wysokości 200 euro.
 
Warsztaty wokalne z Maestro Marcello Bedoni’m są pierwszą edycją w Polsce – jednakże już kolejnym kursem w Europie organizowanym przez Agencję OperaElite dla śpiewaków operowych z wyżej wymienionym tenorem. Dla Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego nie jest to jednak pierwszy kontakt ze śpiewakiem. W 2009 roku została napisana praca licencjacka, a z kolei w 2011 – praca magisterska przez studentkę Beatę Dencikowską – na temat „Działalności artystycznej tenora Marcello Bedoni’ego”. W grudniu 2013 roku, wspólnie z dziekanem Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego została podjęta decyzja o nawiązaniu bezpośredniej współpracy z tenorem Marcello Bedoni’m, współorganizując owe warsztaty wokalne. Ten znakomity śpiewak jest ceniony zarówno przez krytyków muzyki za niepowtarzalną barwę głosu, jak i przez widownię operową, która podziwia jego talent aktorski.
 
Natomiast tenor Marcello Bedoni na samą myśl o przyjeździe do Rzeszowa ma bardzo pozytywne odczucia: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę poznać kolejne miasto w Polsce – po takich jak: Warszawa, Wrocław, Gliwice, ponieważ kocham Polskę a każda propozycja jest interesującym bodźcem, kiedy mówimy o kulturze i sztuce, a propozycja tej Klasy Mistrzowskiej w tym właśnie mieście była niezwykłą wiadomością, która daje mi inspirację do tworzenia nowych projektów. Wszystkie te dni, zanierzam spędzić w pełnym zaangażowaniu i uzyskać wielką satysfakcję, współpracując z uczniami/studentami, ponieważ Polska jest ogromną „kopalnią” cudownych głosów”.
 
Dodatkowe informacje oraz rejestracja do MasterClass znajduje się w zakładce "Download Area" pod adresem: www.masterclass.operaelite.com
Kontakt: Beata Dencikowska (Project Manager OperaElite),
e-mail: beata@operaelite.com, tel.: 0048-693-644-111

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy