Reklama

Kultura

Kulturalia 2014 – Festiwal ciała i ducha

Dagmara Goś
Dodano: 26.03.2014
11523_DSC_0925
Share
Udostępnij
KultURalia – W maju będzie się działo! Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego po raz kolejny przygotowuje nie trzy dni, a ponad tydzień zabawy w ramach II Podkarpackiego Festiwalu Uniwersytetu Rzeszowskiego „KultURalia 2014”.
 
KultURalia rozpoczną się z pompą – bezpłatnymi koncertami na miasteczku akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku będzie można się bawić przy muzyce takich gwiazd jak: Strachy na Lachy, Kamil Bednarek, Luxtorpeda, O.S.T.R. Samorząd Studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowuje też koncert patriotyczny, na którym mają wystąpić gwiazdy polskiego Hip Hop’u z autorskim programem nawiązującym do wydarzeń z II wojny światowej. Organizatorzy nieoficjalnie mówią, że jeśli tylko wszystko uda się dopiąć na czas oraz zgromadzą wystarczającą ilość pieniędzy, można spodziewać się nawet poszerzonej formy koncertu patriotycznego z orkiestrą symfoniczną i chórem w tle.
 
Fani sportu też znajdą coś dla siebie na tegorocznych kulturaliach. Będą czekać na nich zawody sportowe (szachy, siatkówka, koszykówka, tenis, kajaki nad zalewem, test coopera), pobudka i śniadanie na trawie. Inni będą mogli wybierać warsztaty tańca z ogniem, warsztaty wizażu, pokazy sztuk walki, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i wiele innych.
 
Przez cały tydzień będą odbywały się KultURaliowe imprezy. Wiele z nich pamiętamy z ubiegłego roku – Indeks Kulturalny (zwiedzanie rzeszowskich muzeów), Dni Smakosza (promocje i zniżki w rzeszowskich barach), Oczyma Niewidomych (happening na Uniwersytecie),  Global Village (akcja studentów z wymiany ERASMUS), Wieczór KultURożerców (seans w kinie), Spotkania z Teatrem oraz tegoroczne nowości – Uniwersyteckie Dyktando i wieczory muzyczne w rzeszowskich pubach, klubach i Pod Palmą. W tym roku KultURalia zakończy nowy projekt pn. „Student ma Talent”. Konkurs będzie zorganizowany dla wszystkich studentów z uczelni podkarpackich. „Student ma Talent” możemy przyrównać do programu telewizyjnego „Mam Talent”, jednak realizowanego we własnej autorskiej formule. Spośród wszystkich studentów zostanie wyłonionych 15 osób, które zakwalifikują się do gali finałowej, która odbędzie się w ostatni dzień kulturaliów, 16 maja w Instytucie Muzyki. 
 
Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
 
 
Po więcej szczegółów zapraszamy na naszego Facebooka – www.facebook.pl/kultURaliaUR.
 
 
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy