Reklama

Kultura

Gwiazdy na GOODFEST w Dębicy

Anna Olech
Dodano: 18.02.2014
10992_goodfest-splash
Share
Udostępnij
Trzecia edycja GOODFEST w Dębicy zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W festiwalu organizowanym przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska, który w tym roku odbędzie się 30 sierpnia, wezmą udział m.in.  Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Kaliber 44. W ten sposób Dębica coraz mocniej wpisuje się w kulturalną mapę najważniejszych wydarzeń w kraju. 
 
Choć krótka, ale jest to już tradycja, że w ostatnią sobotę sierpnia na Stadionie Miejskim w Dębicy odbywa się niezwykła impreza – GOODFEST. W tym roku również zagoszczą tu wyjątkowi artyści, których z pewnością nie można umieścić w trendach muzycznych powszechnie obowiązujących w Polsce.
 
Do Dębicy przyjadą wykonawcy z pierwszej ligi polskiej sceny muzycznej, bardzo docenianych również przez publiczność zagraniczną ceniącą muzykę alternatywną i elektroniczną. Będą to m.in. Monika Brodka, Kaliber 44, Dawid Podsiadło, KAMP!, BOKKA, Fismoll, Stara Rzeka oraz Rebeka. Ale festiwal będzie nie lada gratką nie tylko dla ucha, ale także dla oka. O oprawę wizualną wszystkich koncertów ponownie zadbają artyści z Temporary Space Design, którzy przygotowali niezwykłe spektakle multimedialne m.in. na Europejskim Kongresie Kultury czy Barbacan Centre w Londynie oraz podczas koncertów Jamiroquai i Wyclef Jean.
 
Za powtórzenie sukcesu poprzednich edycji festiwalu będzie odpowiadał Filip Berkowicz, który jest dyrektorem artystycznym wydarzenia. Berkowicz jest znany z tworzenia wyjątkowych festiwali, m.in. Sacrum Profanum, Actus Humanus czy też projektu Penderecki//Greenwood. Organizatorzy dębickiego festiwalu podkreślają, że wydarzenie ważne dla miłośników polskiego nowoczesnego grania i choć GOODFEST będzie miał dopiero trzecią odsłonę to już bardzo liczy się na mapie muzycznych imprez w kraju.
 
Formuła festiwalu przyjęta przez pomysłodawców sprawia, że co roku przyciąga ona rzesze osób, które w muzyce szukają czegoś niebanalnego i świeżego. A że wstęp na koncerty jest bezpłatny, więc chętnych do udziały w GOODFEST nie brakuje. 
 
Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.goodfest.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Debica.Goodfest
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy