Reklama

Kultura

Nowa płyta DAGADANA z tekstami zapomnianego poety

Opracowanie Monika Szczepan
Dodano: 10.02.2014
10808_Foto_DAGADANA_by_Ryszard_Izydorczak
Share
Udostępnij
15 lutego w sprzedaży pojawi się nowa płyta zespołu DAGADANA pt. „List do Ciebie”. Na albumie usłyszymy na nowo odkryte wiersze niesłusznie zapomnianego poety, Janusza Różewicza. Standardowo zespół uraczy nas oczywiście niesztampowymi dźwiękami folkowymi połączonymi z muzyką elektroniczną. DAGADANA w najbliższym czasie będzie promować „List do Ciebie” podczas trasy koncertowej. 
 
Poeta zapomniany
 
Janusz Różewicz to brat Tadeusza i Stanisława. Poeta, o którym jednak niewiele osób słyszało. Z jego zapomnianej już nieco twórczości zespół wybrał jedenaście tekstów, które zabrzmią na tle muzyki zespołu DAGADANA.
 
Przy pomocy folkowych i elektronicznych dźwięków zostało podkreślone piękno twórczości poety, którego większość z nas nie zdążyła ani dokładnie poznać, ani docenić. Być może dzięki twórczości zespołu DAGADANA będziemy mieli okazję nadrobić to zaniechanie. Projekt został wsparty przez rodzinę Różewiczów, w tym Tadeusza Różewicza. 
 
Muzyczny „List do Ciebie”
 
Przy tworzeniu płyty „List do Ciebie” wraz z zespołem DAGADANA pracowali tacy muzycy jak m.in. Frank Parker czy Marcin Pospieszalski. Album będzie dostępny w sprzedaży już od 15 lutego, a na fanów zespołu, którzy zakupią płytę CD czeka niespodzianka – opakowanie zawiera wybór wierszy Janusza Różewicza w języku polskim, a także ukraińskim i angielskim tłumaczeniu, komentarze wielu znakomitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od zespołu DAGADANA. Materiał ilustrują specjalnie przygotowane kolaże, a także archiwalne zdjęcia udostępnione przez zespół. 
 
Szczegółowych informacji szukaj: www.dagadana.pl, www.facebook.com/dagadana
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy