Reklama

Kultura

Szalone lata ’20 i ’30 w filharmonii

Monika Szczepan
Dodano: 28.01.2014
10560_gl2
Share
Udostępnij
W najbliższą sobotę, 1. lutego o godz. 18, w Filharmonii Podkarpackiej będzie okazja, aby na chwil kilka przenieść się w czasie! Lata 20-ste, lata 30-ste zabrzmią sentymentalnie w piosence! To widowisko wyjątkowe, które uświetni występ m.in. Grażyny Brodzińskiej i Jacka Wójcickiego.
 
Uczestnicząc w sobotnim widowisku muzyczno-taneczno-filmowym „Nie zapomnij mnie”, wyruszymy w podróż w czasie do lat ’20 i ’30 ubiegłego stulecia. Tamten czas znany jest nam przede wszystkim z czarno-białych filmów, poszarzałych fotografii oraz muzyki: zwariowanych rytmów charlestona, foxtrota, swingu i jazzu. Co sprawia, że tamte dźwięki są wciąż żywe? Być może fakt, że muzyka z tamtych lat była po prostu dobra!
 
Sobotni koncert to okazja do przypomnienia sobie starych, dobrych, autentycznych dźwięków z lat ’20 i ’30. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej zagra pod batutą Tomasza Chmiela. Gwiazdami wieczoru będą: Grażyna Brodzińska oraz Jacek Wójcicki, którzy wykonają najbardziej znane piosenki okresu międzywojennego.
 
„Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Baby, ach te baby”, „Seksappeal” czy „Zimny drań” to tylko skromna zapowiedź tego, co czeka na publiczność w filharmonii. Ale nie tylko piosenka stanie się tego wieczoru swoistym wehikułem czasu, do którego każdy ochoczo wsiądzie. Muzyczną podróż od czasu do czasu urozmaicą zabawne i wzruszające fragmenty z filmów międzywojennych, takich jak np. „Piętro wyżej”, „Manewry miłosne”, „Zapomniana melodia”, „Szpieg w masce” czy „Paweł i Gaweł”. A oprócz tego będziemy mieli okazję zobaczyć występ pary tanecznej, która zatańczy w rytm Tanga Notturno niczym Fred Kampinos i Anita z filmu „Halo Szpicbródka”. 
 

"Nie zapomnij mnie"

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej
TOMASZ CHMIEL – dyrygent
GRAŻYNA BRODZIŃSKA – śpiew
JACEK WÓJCICKI – śpiew

1 lutego 2014 r., godz. 18
Cena biletu: normalny – 60 zł, ulgowy – 40 zł

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy