Reklama

Kultura

Przemyślanin znów nominowany do Grammy

Anna Olech
Dodano: 09.12.2013
9490_2237_Pawel_Sek_in_Studio
Share
Udostępnij
Paweł Sęk pochodzący z Przemyśla producent, kompozytor oraz realizator dźwięku, drugi rok z rzędu otrzymał nominację do nagrody Grammy, nazywanej muzycznym Oscarem. Tym razem za album Taylor Swift „Red”, przy którego produkcji pracował m.in. Paweł. 
 
To już druga nominacja dla przemyślanina. Przed rokiem był nominowany w kategoriach: Nagranie i Album Roku za współpracę z zespołem Fun. W tym roku nominację zyskał dzięki realizację utworów Tylor Swift, na jej czwarty studyjny album. Czy będzie to sukces Polaka okaże się 26 stycznia 2014 w czasie 56. wielkiej gali w Los Angeles. 
 
Paweł Sęk urodził się w Przemyślu, tu też ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego oraz Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. A. Malawskiego. W czwartej klasie liceum pojechał dzięki programowi „Student Exchange" do amerykańskiej szkoły średniej w Kalifornii; podczas pobytu złożył dokumenty do Berklee College of Music w Bostonie i został przyjęty. Po studiach pracował w Nowym Jorku jako kompozytor i producent muzyki do programów i reklam telewizyjnych (m.in. w kampanii reklamowej KFC), ale jego największym marzeniem było pisanie muzyki filmowej. Założył własną firmę i w 2009 roku wyjechał do Los Angeles, gdzie zaczął piąć się powoli do drabinie sukcesu. Współpracował m.in.: z Lady Gagą, Taylor Swift, Empire of the Sun,  Dido, Jayem-Z, Kayne Westem i zespołem Fun. Robił również soundtrack dla programu America's Next Top Model oraz muzykę do filmów „Carrier” i „Deadline”. 
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy