Reklama

Kultura

Angela Gaber Trio zagra w Rzeszowie

Anna Olech
Dodano: 14.10.2013
8090_angela-gaber-2
Share
Udostępnij
W czwartkowy wieczór w rzeszowskim Underground Pub będzie można posłuchać „Polsko-kazachskiego procesu muzycznego” – zespołu Angela Gaber Trio. Grupa łączy brzmienie gitar, energetycznych bębnów z ciepłym wokalem i osobistym światem improwizacji, a inspiracje czerpie z muzyki Karpat. 
 
Koncert rozpocznie się o godz. 20, a grupa zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Opowieści z Ziemi”, która ukazała się w tym roku.
 
Pomysłodawczynią projektu jest Angela Gaber, która współpracowała z wieloma muzycznymi formacjami, m.in. zespołem Widymo wykonującym pieśni karpackie. Swoim pomysłem zaszczepiła gitarzystę Aleksandra Czikmakow, kompozytora i aranżera z Kazachstanu, który odbywał stypendium muzyczne w Akademii Muzycznej w Krakowie. Do składu dołączył także Łukasz Sabat – multiinstrumentalista (saksofon, armeński duduk, wokal, elektronika). Tak właśnie w 2011 roku powstał zespół, który od tego czasu, pracowali nad repertuarem, koncertowali. W 2013 r. wydali swój debiutancki album „Opowieści z Ziemi”, na swoim twórczym koncie mają też muzykę do spektakli. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Fetiwal Folkowy Polskiego Radia – Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy – Mikołajki Folkowe. W 2013 nastąpiła też zmiana składu zespołu, odszedł Łukasz Sabat którego miejsce zajęła rytmiczna energia Ernesta Drelicha. Aktualnie pracują nad nowym, autorskim materiałem oraz poszerzeniem instrumentarium. 

Muzycy zespołu mocno podkreślają, że zależy im na prawdziwości przekazu. Żadnej muzycznej hucpy.  Dowodem na skrajne unikanie komercjalizmu przez zespół jest miejsce nagrywania płyty, która nie powstała w studio wyposażonym w niezliczoną ilość sprzętu, ale w malutkim kościele w Mrzygłodzie. Dzięki gościnności lokalnego proboszcza, Marka Cecuły, zespół zbierał się wieczorem i nagrywał na tzw. setkę. Żadnych powtórek, żadnego odtwarzania. – Prawdziwość tego nagrania słychać na naszej płycie. Pomogło wyjątkowe, kolebkowe sklepienie kościoła oraz talent Konrada Oklejewicza – aranżera i pomysłodawcę naszego kościelnego grania – mówi Angelika Gaber.
 
Właśnie te utwory będzie można usłyszeć na czwartkowym koncercie Angeli Gaber Trio w rzeszowskim klubie Underground (ul. Matejki 10). Cena biletu – 20 zł.
 

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na koncert oraz płytę zespołu "Opowieści z ziemi". Aby je zdobyć należy przesłać na adres redakcja@biznesistyl.pl prawidłową odpowiedź na pytanie: Co jest inspiracją dla muzyki zespołu?
Osobę, która jako pierwsza prześlę poprawna odpowiedź będzie mogła posłuchać zespołu na żywo, a do emocji koncertowych wracać dzięki płycie. (KONKURS ZAKOŃCZONY)

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy