Reklama

Kultura

Krzysztof Penderecki na Goodfest w Dębicy

Aneta Gieroń
Dodano: 29.08.2013
6914_Penderecki
Share
Udostępnij
Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, dyrygent i pedagog, a przy tym rodowity dębiczanin, do dziś związany z miastem będzie gościem specjalnym jedniodniowego, a właściwie jednonocnego Festiwalu Dębica Goodfest, jaki w sobotę od godz. 18 odbędzie się na Stadionie Miejskim w Dębicy, a na który wstęp jest wolny.
 
To już druga II edycja festiwalu, o którym można bez mrugnięcia oka powiedzieć – na światowym poziomie i o którym więcej się mówi w Polsce niż na Podkarpaciu. Ambitne, wartościowe przedsięwzięcie muzyczne organizują Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska, zaś gwarancją najwyższej jakości jest nazwisko szefa festiwalu, Filipa Berkowicza. Autora takich festiwalowych sukcesów jak: Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Actus Humanus  oraz projektu Penderecki/ Greenwood.
 
To dzięki niemu 31 sierpnia na dębickim stadionie zobaczymy znakomitych artystów: Skalpel z Pianohooliganem, czyli znakomitym młodym pianistą jazzowym Piotrem Orzechowskim, Fisz Emade Tworzywo, Mitch&Mitch, Julia Marcell, Marcin Masecki, Très.b oraz Grabek, poznański skrzypek uprawiający muzykę elektroniczną. Będzie też niezwykła niespodzianka muzyczna, czyli prezent młodych artystów dla Krzysztofa Pendereckiego z okazji Jego 80. urodzin, które będzie obchodził dokładnie 23 listopada. 

Atrakcją Festiwalu będzie też konkurs Goodfestfoto,  na zdjęcie festiwalowe wykonane telefonem komórkowym. Najlepsi fotograficy otrzymają nagrody. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.goodfest.pl 
 
Początek tegorocznego Goodfest Dębica w sobotę  o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Dębicy, a zakończenie po północy. Dla wszystkich gości w trakcie festiwalu dostępna będzie strefa z cateringiem, zaś  Urząd Miasta Dębica wspólnie z Miejską Komunikacją Samochodową Sp. z o.o. uruchomią 31 sierpnia specjalne, nocne kursy autobusów lokalnej komunikacji, które przewiozą uczestników festiwalu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy