Reklama

Kultura

Grand Prix Rzeszów Carpathia Festival dla Pawła Nawrockiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 23.08.2021
55744_carpathia
Share
Udostępnij
To był wyjątkowo muzyczny weekend w Rzeszowie. W sobotę i niedzielę, 21 i 22 sierpnia, stolica Podkarpacia rozbrzmiewała muzyką artystów z Europy i świata. Ale najwięcej powodów do radości miał Paweł Nawrocki z Krakowa – zdobywca Grand Prix Rzeszów Carpathia Festival 2021 za piosenkę „Wszystko jedno”. Artysta otrzymał pamiątkową statuetkę oraz 15 tys. zł nagrody.
 
Honorowym gościem XVII edycji festiwalu był Jacek Cygan. W sobotę w Filharmonii Podkarpackiej odbywały się przesłuchania uczestników zmagań konkursowych, a w niedzielę w koncercie finałowym wystąpili m.in. Kasia Moś, Anika Dąbrowska, Ralph Kamiński, Michał Rudaś oraz Bartosz Listwan! 
 
W niedzielę rozdano także trzy pierwsze nagrody Rzeszów Carpathia Festival.  Julia Węgrowicz z Warszawy, która zaśpiewała piosenkę „Ty wiesz”, zdobyła pierwsze miejsce. Teraz czeka ją nagranie teledysku, które to marznie pomoże jej spełnić TVP Rzeszów. 
 
Drugie miejsce zajął Alekss Silvers z Łotwy za piosenkę „Fireworks”, trzecia nagroda przypadła Julii Sibielak ze Strzyżowic, która zaśpiewała „Unreal”. 

– Młodzi artyści poszukują festiwali, na których mogą zaprezentować swoją twórczość, a Rzeszów Carpathia Festival jest jednym z niewielu promujących autorskie piosenki. Występują z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej, specjalnie dla nich przygotowujemy aranżacje. W tym roku na konkurs nadesłano aż 170 autorskich piosenek. Z Polski, a także Łotwy, Ukrainy, Portugalii, Kanady, Niemiec. Przez 17 lat gościliśmy wokalistów z 32 krajów. I zawsze oceniało ich znakomite jury. W tym roku zasiada w nim przedstawiciel Universal Music Polska, wykładowcy wyższych uczelni artystycznych oraz twórcy: Marek Kościkiewicz, Jacek Cygan, Wojciech Wójciki ze Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. SAWP częściowo dofinansował nagrodę naszego festiwalu, która wynosi 15 tys. zł. Wspiera nas również Stowarzyszenie Autorów ZAIKS – mówi Anna Czenczek pomysłodawca i dyrektor Carpathia Festival, założycielka i dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
 
Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2005 roku, jeszcze jako I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej, ale już od drugiej edycji ma status międzynarodowego. Oprócz zmagań wykonawców autorskich piosenek, festiwalowi towarzyszą spektakle muzyczne i koncerty gwiazd. 

Niedzielną ceremonię wręczenia nagród uświetnił wyjątkowy koncert pt. „Czas nas uczy pogody” wypełniony kultowymi przebojami. Wśród nich można było usłyszeć m. in. piosenkę „Łatwopalni”, „Nie budźcie marzeń ze snu”, „Przemija uroda w nas” oraz „Niebo to my” – autorstwa Jacka Cygana, który był Gościem Honorowym Festiwalu i wystąpił wraz z zaproszonymi gośćmi i Grupą Artystyczną Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy