Reklama

Kultura

W Międzynarodowy Dzień Teatru nagrody dla ludzi teatru

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.03.2023
72805_demczuk
Share
Udostępnij
W sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie powodów do świętowania było co najmniej kilka – po pierwsze radość z prapremiery świetnego spektaklu muzycznego „Don Kichot” wg Miguela de Cervantesa y Saavedry w reżyserii Waldemara Wolańskiego, zadowolenie z okazji 62. Międzynarodowego Dnia Teatru oraz duma z nagród, jakimi z tej okazji wyróżniono ludzie teatru.
 
Wyróżnienia marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymali: Adam Mężyk, aktor, dla którego był to wyjątkowo wzruszający dzień – chwilę wcześniej, przez ponad 2 godziny wcielał się w tytułową rolę Don Kichota. Marszałek województwa Władysław Ortyl wyróżnił też Katarzynę Gamracką, specjalistkę do spraw pracowniczych w Teatrze „Siemaszkowej”.
 
Nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa, które osobiście wręczył prezydent Konrad Fijołek dostali: Anna Demczuk, aktorka za całokształt twórczości oraz Kacper Pilch, aktor za osiągnięcia o szczególnym znaczeniu. Były też nagrody od dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Jana Nowary. Te otrzymali: Marek Kępiński, aktor; Robert Żurek, aktor; Valentyn Pasichniuk, realizator świateł; Sławomir Domino, realizator świateł; Maciej Zeman, realizator dźwięku; Iwona Jastrzębska, kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu; Genowefa Ferenc, portierka.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy