Kraków

Na os. Bohaterów Września powstała kolejna nowoczesna kryta pływalnia

krakow.pl / SŁ
Dodano: 02.02.2024
Fot. Grawit Nosiadek/ZIS
/ krakow.pl
Fot. Grawit Nosiadek/ZIS / krakow.pl
Share
Udostępnij

W czwartek, 1 lutego, otwarta została kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13. Uroczystego przekazania inwestycji dokonał prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. To już 12 obiekt tego typu, który powstał w ramach prowadzonego przez ZIS programu „Wpływamy na zdrowie”. Jego celem jest, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej.

Uroczystość uświetnił przygotowany przez uczniów pokaz pływacki. Uczniowie otrzymali upominki – specjalne kosze do koszykówki wodnej, bramki do piłki wodnej i piłki.

W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice Marek Hohenauer, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 Stanisław Piech, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ireneusz Raś oraz prezes zarządu Texom Sp. z.o.o. Krystian Woś – reprezentujący wykonawcę inwestycji.

W ramach inwestycji Gminy Miejskiej Kraków, zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wykonano: łącznik do szkoły, nieckę basenową o wymiarach 25 m x 16 m z 6 torami oraz ruchomym dnem na połowie basenu, jacuzzi, saunę suchą, zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia techniczne, kawiarnię z zapleczem, zagospodarowanie terenu zewnętrznego, w tym: plac zabaw, parking, drogi wewnętrzne, zjazd, chodniki, małą architekturę (ławki, kosze, stojaki na rowery).

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 21 812 343,49 zł i w całość pokryty został z budżetu Miasta Krakowa.


W najbliższych latach planowane jest powstanie siedmiu kolejnych obiektów tego typu: krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 92 (os. Strusia 19), krytej pływalni przy filii Szkoły Podstawowej nr 129 (os. Na Stoku 34), kompleksu basenowego przy ul. Fortecznej, basenu olimpijskiego (50 m) przy Zespole Szkół Łączności (ul. Monte Cassino), zespołu basenów w Całorocznym Centrum Sportów Zimowych (rejon ulic Lipskiej i Myśliwskiej), krytej pływalni w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (ul. Żywiecka Boczna) oraz kompleksu sportowego z krytym basenem i zmodernizowanym kąpieliskiem zewnętrznym na terenie KS Clepardia (ul. Mackiewicza), w przypadku którego w najbliższym czasie ogłoszone zostanie nowe postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy I etapu inwestycji (budowa krytej pływalni wraz z obiektami towarzyszącymi), przewidzianego do realizacji na lata 2024-2026.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy