Reklama

Kraków

Weekend 23-25.02 w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 23.02.2024
Fot. Jan Graczyński
Fot. Jan Graczyński
Share
Udostępnij

Prognozy pogody wskazują, że w ten weekend w Krakowie temperatura będzie prawdziwie wiosenna. A to może tylko sprzyjać kulturalno-sportowym aktywnościom! Przed nami m.in.: widowiskowa Cavaliada Tour, XV Dni Komedii dell’Arte, trening nordic walking w parku Lotników Polskich czy koncert historyczny w Willi Decjusza. A co jeszcze? Sprawdźcie!

Cavaliada Tour – finał w Krakowie!

Rywalizacja w Cavaliada Tour 2023/2024 to nie tylko cztery wydarzenia, ale również zmagania o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Już po raz trzeci wielki finał, obejmujący uroczyste dekoracje poszczególnych rankingów, odbywa się w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arenie Kraków. Święto jeździectwa w Krakowie trwa od 22 do 25 lutego. Wydarzenie ponownie jest też finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, jednak po raz pierwszy w tak wysokiej randzie sportowej – czterech gwiazdek (CSI4*W-LF), z rekordową pulą nagród wynoszącą 239 000 euro.

XV Dni Komedii dell’Arte

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na XV Dni Komedii dell’Arte, które trwają od 22 lutego do 3 marca. Centralnym wydarzeniem są premierowe pokazy spektaklu „Zan Tempesta”. Oprócz tego w programie znalazły się warsztaty dla uczniów szkół muzycznych, wystawa prac plastycznych, lekcje o komedii dell’arte skierowane do młodzieży oraz opera buffa La Serva Padrona, gościnny spektakl przygotowany przez studentów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

43. edycja festiwalu „Shanties” na start!

„Tańcz nam morze” – pod takim hasłem przewodnim w dniach 22–25 lutego odbywa się 43. edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”.

Muzyka i warsztaty w pałacu Potockich

Wieczorem, 24 lutego, o godz. 20.00 pałac Potockich wypełni muzyka stowarzyszenia Dom Światła i Dźwięku. W koncercie weźmie udział kwartet smyczkowy Orkiestry Muzyki Nowej, wiodącego polskiego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Z kolei 25 lutego, o godz. 10.00, pałac zaprasza dzieci nieco starsze, w wieku 6–8 lat. W trakcie warsztatów zatytułowanych „Dotknięci domnością, czyli zagubiona Literacka Chwila” poznają książkę „Ten Pan” autorstwa Artura Gębki.

Zajęcia nordic walking w parku Lotników Polskich

W najbliższą sobotę, 24 lutego, dorosłych miłośników chodzenia z kijami zapraszamy na kolejny bezpłatny trening nordic walking „Chodźże z nami!”. Zajęcia odbędą się w parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie Kraków – zbiórka o godz. 10.00 przed głównym wejściem od strony ul. Lema.

„Bunt w systemie” w Muzeum Nowej Huty

Muzeum Krakowa zaprasza na wystawę „Bunt w systemie. Muzyczne przestrzenie wolności 1945–89” w Muzeum Nowej Huty. Ekspozycja jest dostępna dla publiczności od 23 lutego.

Koncert historyczny w Willi Decjusza

Willa Decjusza zaprasza na unikatowy koncert fortepianowy w wykonaniu pianisty, Marcina Koziaka, który  odbędzie się w Willi Decjusza w niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.00. Podczas recitalu „Początki. Barok” zostaną wykonane m.in. utwory: L. Giustiniego, D. Scarlattiego, F. Couperina, B. Pękiela, J. Podbielskiego, J.S. Bacha.

Trening biegowy w Puszczy Niepołomickiej

W sobotę, 24 lutego, odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia dla dorosłych z cyklu „Biegaj w Krakowie!”. Jak zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na tzw. trening wyjazdowy – tym razem w Puszczy Niepołomickiej.

Turniej Goalballowej Ligi Mistrzów w Krakowie

W dniach 23–25 lutego w Hali 100-lecia KS Cracovia – Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha 40 odbywa Turniej Goalballowej Ligi Mistrzów. Jest to wydarzenie coroczne, na które kwalifikują się najlepsze europejskie zespoły goalballowe. Drużyna WBR Kraków w 2023 roku zajęła w tych rozgrywkach 5. miejsce, co dało przepustkę do wzięcia udziału w zawodach w 2024 r.

Prace van Gogha w wydaniu multisensorycznym

Multisensoryczna, angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha prezentowa jest w zabytkowym, niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny. Ekspozycja jest dostępna do 9 czerwca.

Wystawa zabawek mechanicznych

24 i 25 lutego, w godz. 12.00–16.00, Muzeum Zabawek w Aptece Designu po raz pierwszy zaprezentuje wystawę zabawek mechanicznych, czyli takich, które samodzielnie się poruszają, grają, podskakują i wykonują różne czynności. Ekspozycji będzie towarzyszyć warstwa graficzna, która pokaże to, czego nie widać gołym okiem: wnętrze zabawki. Rysunki poglądowe i opisy działania wzmocnią przekaz wiedzy na temat budowy i funkcji zabawki.

Przygoda z curlingiem w TAURON Arenie Kraków

W TAURON Arenie Kraków można przekonać się, jakim wyzwaniem jest uprawianie curlingu pod okiem profesjonalnych trenerów z Krakowskiego Klubu Curlingowego. Tory curlingowe, już po raz trzeci, pojawiły się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Są czynne do 24 marca.


Ze względu na prognozowaną niekorzystną pogodę, w nadchodzący weekend, 24 i 25 lutego, nie będą realizowane dodatkowe kursy linii 134 do zoo, a także nie będzie kursować linia LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie.

Przypominamy również, że tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca. W związku z tym, już w najbliższą sobotę, 24 lutego, zostaną przywrócone zwykłe rozkłady jazdy linii tramwajowych. Zmiany w komunikacji autobusowej zostaną wprowadzone w poniedziałek, 26 lutego. Szczegóły w komunikacie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy