Reklama

Kraków

Weekend 19-21.01 w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 19.01.2024
Fot. Jan Graczyński/krakow.pl
Fot. Jan Graczyński/krakow.pl
Share
Udostępnij

Odkryj zimowe atrakcje w Krakowie! Sanki, curling, lodowisko – weekend pełen zabawy! Warsztaty szopkowe, spotkanie w Muzeum Krakowa, spektakle dla dzieci, retrospektywa Edwarda Steichena w MuFo Rakowicka, czy charytatywny koncert kolęd – znajdź coś dla siebie! Nie zapomnij także o aktywności na świeżym powietrzu – przyłącz się do treningów „Biegaj w Krakowie!”.

Zima trwa w najlepsze. Odkryj radość jazdy na sankach, spróbuj swoich sił w curlingu lub po prostu ciesz się jazdą na lodowisku w malowniczym Krakowie!


Wokół Szopki

W sobotę, 20 stycznia między godziną 11.00 a 18.00 w Galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34) odbędą się warsztaty szopkowe. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak wyglądają kolejne etapy pracy szopkarza. Gotowe tekturowe elementy posłużą im do zaprojektowania i sklejenia własnej konstrukcji, którą następnie wzbogacą, dodając kolorowe okienka oraz wewnętrzne oświetlenie. Do wykończenia swoich projektów wykorzystają różne ozdobniki: wielobarwne daszki, cyrkonie i pawie piórka.

Cztery pory roku w Rydlówce – zaproszenie na warsztaty zimowe

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie w ramach całorocznego cyklu warsztatu „Cztery pory roku w Rydlówce”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, o godz. 11.00. – Zimowego poranka spotkamy się, aby opowiedzieć o tym, jak kiedyś przygotowywano się do zimy i jak spędzano ten trudny czas na wsi. Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję dowiedzieć się o tym, jak troszczono się o zwierzęta w czasie zimy, czym żywił się przydomowy inwentarz oraz jak wyglądają różne nasiona roślin. Będzie też trochę majsterkowania, bo własnoręcznie wykonamy karmniki dla ptaków, aby wesprzeć naszych skrzydlatych przyjaciół w czasie chłodów – zapraszają organizatorzy.

Dołącz do sobotniego zwiedzania fortów Twierdzy Kraków

W kolejnej odsłonie cyklicznych już wycieczek, przewodnicy ze stowarzyszenia „Rawelin” przybliżą zainteresowanym tematykę cennych historycznie fortyfikacji naszego miasta, fortów „Barycz” i „św. Benedykt”. Zwiedzanie odbędzie się w sobotę, 20 stycznia. Zapisy są prowadzone online.

Niedziele w Teatrze KTO są dla dzieci

Teatr KTO na krakowskim Podgórzu zaprasza na spektakle i warsztaty dla dzieci pod hasłem „KTO zostawia ślady?”. W każdą niedzielę o godz. 12.00 prezentowane są przedstawienia dziecięce i familijne, a zaraz po nich o godz. 13.15 odbywają się warsztaty twórcze. W najbliższą niedzielę, 21 stycznia na deskach KTO pojawi się Teatr Barnaby w spektaklu „Calineczka”.

„Drążenie miasta. Wschód”, czyli święto Rynku Podziemnego

Muzeum Krakowa zaprasza na święto Rynku Podziemnego, czyli cykl wykładów, spacerów edukacyjnych i warsztatów dla całych rodzin. Najbliższe spotkanie już 20 stycznia, o godz. 10.00: „Ex oriente lux – światło ze Wschodu”: w trakcie spaceru uczestnicy zatrzymają się w tych miejscach, które bezpośrednio lub pośrednio wiążą się z wpływami, obecnością czy inspiracjami Wschodem w dawnej kulturze, sztuce i tradycji polskiej

Fotografie Edwarda Steichena na wystawie w MuFo

Jeszcze tylko do 28 stycznia w MuFo Rakowicka można oglądać pierwszą w Polsce retrospektywę twórczości Edwarda Steichena, jednego z ojców współczesnej fotografii, złożoną w całości z autorskich odbitek z kolekcji luksemburskiego Musée national d’archéologie, d’histoire et d’art.

Wystawa „Re-formy ciało” w kinie Kijów

Od dziś, 19 stycznia do 4 marca w kinie Kijów można oglądać wystawę rzeźb Łukasza Mamicy. Rzeźby wykonane z aluminium pochodzącego z puszek zbieranych w przestrzeni publicznej, mają skłaniać do kreatywnego odczytania inspiracji autora przy tworzeniu poszczególnych form.

Potańcówka z okazji dnia babci i dziadka

W związku ze zbliżającymi się dniami babci oraz dziadka Biblioteka Polskiej Piosenki serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na „Potańcówkę z polskimi oraz światowymi przebojami”, która odbędzie się w sobotę, 20 stycznia w forcie nr 52 „Borek” przy ul. Fortecznej 146. Początek o godz. 18.00.

„Nad Betlejem w ciemną noc” – charytatywny koncert kolęd

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza na charytatywny koncert kolęd pt. „Nad Betlejem w ciemną noc”. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na ul. Szkolnej 4.

„Biegaj w Krakowie!” – rusza edycja treningów 2024. Nowością specjalne zajęcia „Kobiety w biegu”

W najbliższy weekend o godz. 10.00 odbędą się pierwsze w 2024 roku zajęcia biegowe w ramach projektu prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Oprócz tradycyjnych, sobotnich treningów „Biegaj w Krakowie!”, w tym roku przygotowane zostały specjalne zajęcia tylko dla pań – „Kobiety w biegu”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy