Reklama

Kraków

„Radosna niepodległości” – Krakowska Lekcja Śpiewania 11 listopada na Rynku

krakow.pl / SŁ
Dodano: 11.11.2023
Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Share
Udostępnij

„Radosna niepodległości” – to tytuł 86. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się już jutro, 11 listopada, na Rynku Głównym. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności, zabrzmią pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek o godz. 17.00.

Czas, w którym ustały działania na frontach I wojny światowej, stał się dla nas początkiem Rzeczpospolitej odrodzonej i niepodległej”. Trudno wyobrazić sobie radość tych, którzy doczekali się wreszcie tej chwili. Pamiętamy, jak długo nasz naród żył nadzieją i mamy świadomość, że to lata walki i oporu przyniosły wytęsknioną wolność – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Święta patriotyczne nie muszą, a w przypadku tak radosnych rocznic, jak 11 listopada nie powinny wręcz ograniczać się do oficjalnych ceremonii. Dlatego dobrze, że towarzyszą im takie wydarzenia, jak organizowana już od ponad dwóch dekad Krakowska Lekcja Śpiewania. Życzę Państwu wspaniałej atmosfery podczas wspólnego świętowania! – zachęca do udziału w wydarzeniu prezydent Krakowa.

Jak co roku, dla uczestników Krakowskiej Lekcji Śpiewania przygotowano bezpłatne śpiewniki. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.

Krakowska Lekcja Śpiewania – to przewrotna forma koncertu, polegająca na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. Związany od początku z lekcjami krakowski Teatr Loch Camelot wspiera i pomaga w śpiewaniu, podając odpowiednią tonację i linię melodyczną. Rekord frekwencji to 30 tys. uczestników 11 listopada 2008 r.

Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy