Kraków

Festiwal Nauki i Sztuki wraca do Krakowa

Źródło: krakow.pl
Dodano: 14.05.2024
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Share
Udostępnij

Warsztaty, gry, eksperymenty, prezentacje, wykłady, debaty, wystawy i koncerty – tegoroczny Festiwal Nauki i Sztuki to blisko 300 wydarzeń przygotowanych przez kilkanaście uczelni i instytucji.

Festiwal Nauki i Sztuki wraca do Krakowa po pięciu latach przerwy. Od 16 do 18 maja kampusy krakowskich uczelni otwarte będą dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, na czym polega magia nauki i sztuki.

Hasło tegorocznego, 20. już festiwalu, brzmi „Kraków miastem nauki i sztuki”. Patronem wydarzenia jest prof. Marian Mięsowicz – jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, mający ogromny wkład w integrację środowiska naukowego Krakowa.

W ciągu trzech festiwalowych dni goście będą mogli wziąć udział w ponad 300 wydarzeniach i odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów na kampusach krakowskich uczelni.

W pałacu Potockich przy Rynku Głównym otwarta zostanie Kawiarenka Naukowa, w której odbywać się będą debaty na najbardziej aktualne i wzbudzające powszechne zainteresowanie tematy.

W trzecim dniu festiwalu na scenie pod Wieżą Ratuszową prezentować się będą zespoły i chóry z poszczególnych uczelni. Koncert poprzedzi symultana, podczas której mistrz szachowy będzie grał jednocześnie z wieloma przeciwnikami reprezentującymi krakowskie uczelnie.

Szczegółowy program tegorocznej edycji festiwalu znajduje się na stronie internetowej fnis.krakow.pl.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy