Reklama

Kraków

Druga odsłona Akademii Bohaterów Klimatu wystartowała

Źródło: krakow.pl
Dodano: 28.11.2023
Zdjęcie: Materiały prasowe / krakow.pl
Zdjęcie: Materiały prasowe / krakow.pl
Share
Udostępnij

Świąteczne warsztaty żywieniowe, gry, doświadczenia, a także wizyty w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej, ekospalarni oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Bielany to tylko niektóre punkty programu, jakie zaplanowano dla uczestników drugiej edycji Akademii Bohaterów Klimatu. Dziś, w Nowohuckim Centrum Kultury, swoją całoroczną przygodę z Akademią rozpoczęli uczniowie z 10 klas z 10 krakowskich szkół podstawowych.

Inauguracji drugiej odsłony projektu w Nowohuckim Centrum Kultury towarzyszyła prezentacja „Elementarza bohaterów klimatu”, który poprzez zabawę i zadania do rozwiązywania, będzie wspierał uczestników Akademii w realizacji proklimatycznych misji. Podczas wydarzenia wyświetlone zostały także krótkie filmy animowane przygotowane przez Miasto Kraków oraz Wodociągi Miasta Krakowa, a uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Magiczny ogród w słoiku”.

Przypomnijmy, Akademia Bohaterów Klimatu to cykl sześciu spotkań, podczas których młodzi krakowianie z klas I-III szkół podstawowych, poprzez gry, doświadczenia i spotkania, mają okazję dowiedzieć się więcej o klimacie i wpływie jego zmian na środowisko. Akademia ma za zadanie budować praktyczne kompetencje uczniów w obszarze zmian klimatu, zwiększać ich świadomość ekologiczną, a także zapoznawać z działaniami miejskimi na rzecz ochrony środowiska. Najmłodsi dowiadują się też, jak ich codzienne wybory i nawyki mogą pomóc w zminimalizowaniu niekorzystnych zmian klimatu.

Partnerami wydarzenia są Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Wodociągi Miasta Krakowa oraz Krakowski Holding Komunalny SA.

Akademia jest jednym z działań miejskich w obszarze edukacji klimatycznej prowadzonej w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy