Reklama

Kraków

Cztery pory roku w Rydlówce – zaproszenie na warsztaty zimowe

Źródło: krakow.pl
Dodano: 17.01.2024
Zdjęcie: Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Zdjęcie: Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Share
Udostępnij

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie w ramach całorocznego cyklu warsztatu „Cztery pory roku w Rydlówce”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, o godz. 11.00.

– Zimowego poranka spotkamy się w pobliżu wielkiego kaflowego pieca, aby opowiedzieć o tym, jak kiedyś przygotowywano się do zimy i jak spędzano ten trudny czas na wsi. Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję dowiedzieć się o tym, jak troszczono się o zwierzęta w czasie zimy, czym żywił się przydomowy inwentarz oraz jak wyglądają różne nasiona roślin. Będzie też trochę majsterkowania, bo własnoręcznie wykonamy karmniki dla ptaków, aby wesprzeć naszych skrzydlatych przyjaciół w czasie chłodów – zapraszają organizatorzy.

Jest to już drugie spotkanie w ramach całorocznego cyklu warsztatów „Cztery pory roku w Rydlówce”. Wydarzenia przybliżają powtarzalność prac wiejskiej rodziny sprzed wieku. W kolejnych odsłonach będzie można spróbować swoich sił dalszych w pracach gospodarskich.

Zajęcia prowadzi Kamil Kopek.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie oddziału. Rezerwacje w Centrum Obsługi Zwiedzających (Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 426 50 60).

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy