Reklama

Kraków

21. Krakowski Festiwal Górski – co w programie?

Źródło: kfg.pl / PG
Dodano: 30.11.2023
Zdjęcie: kfg.pl
Zdjęcie: kfg.pl
Share
Udostępnij

Krakowski Festiwal Górski powraca! To unikalne wydarzenie, łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty gór, ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. Nadchodząca 21. edycja odbędzie się w ICE Kraków. Po festiwalu zacznie działać platforma online.

Krakowski Festiwal Górski to impreza, która od lat cieszy się uznaniem miłośników gór i wszystkiego, co jest z nimi związane. W sobotę i niedzielę 2 i 3 grudnia do dyspozycji uczestników będzie 5 sal Centrum Kongresowego ICE Kraków. W tym roku dla uczestników przygotowano między innymi:

  • seanse filmowe, w tym pokazy wybranych filmów spośród nagrodzonych w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego 21. KFG,
  • wręczenie nagrody Kraków Mountain i Climbing Award 2023,
  • prelekcje, rozmowy i spotkania o wspinaniu, górach i podróżach,
  • praktyczne warsztaty.

Z Polski i zagranicy

Tradycyjnie, KFG to szansa na spotkanie wybitnych postaci nie tylko z Polski, ale z całego świata. Prawdopodobnie najbardziej znaną postacią, która odwiedzi Kraków będzie Chris Sharma – legendarna postać wspinaczki sportowej. To właśnie on odbierze nagrodę Kraków Climbing Award – Lifetime Achievement, przyznawaną za wkład w historię wspinania skalnego.

Dla kogo?

Tematyka festiwalu będzie bardzo szeroka. Od wspinania sportowego, przez wspinanie górskie, skialpinizm czy freeride, aż po kulturę okołogórską. Dokładny program wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Po zakończeniu Krakowskiego Festiwalu Górskiego zostanie uruchomiona festiwalowa platforma online. Będzie aktywna od 4.12 do 31.12 i dostępna pod ADRESEM.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy