Reklama

Kraków

Streetbus pomaga osobom w kryzysie bezdomności

Źródło: krakow.pl
Dodano: 04.12.2023
Zdjęcie: Urząd Miasta Krakowa
Zdjęcie: Urząd Miasta Krakowa
Share
Udostępnij

1 grudnia na ulice Krakowa wyjechał streetbus. To specjalny autobus, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogą otrzymać doraźną pomoc.

Streetbus zapewnia osobom potrzebującym przebywającym w przestrzeni publicznej nie tylko możliwość schronienia i ogrzania się, ale także skorzystania z posiłku i ciepłego napoju.

Autobus kursuje przez 7 dni w tygodniu aż do końca marca. Opiekunowie streetbusa w trakcie postojów wydają osobom bezdomnym i ubogim kanapki, herbatę, kawę, odzież, termosy, koce.

Przejazd odbywa się w godzinach od 19.00 do 22.00.

Zaplanowano następujące przystanki:

  • godz. 19.30 do 20.00 – postój K+R BUS na al. 3 Maja, przy Muzeum Narodowym (na początkowym fragmencie al. Trzech Wieszczów)
  • godz. 20.25 do 20.50 – postój al. Pokoju na wysokości ul. Lema, przystanek autobusowy „TAURON Arena Kraków” 03
  • godz. 21.20 do 21.40 – dworzec autobusowy „Podgórze SKA”

Ta akcja pomocy organizowana jest po raz kolejny przez krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pomagajmy osobom w kryzysie bezdomności

Zima jest szczególnie trudną porą roku dla osób bezdomnych. Bądźmy wrażliwi na takie osoby w naszym otoczeniu – reagujmy. Miejsca schronienia, posiłki, pomoc medyczna – osoby w kryzysie bezdomności mogą również liczyć na szerokie wsparcie miasta oraz różnych organizacji i instytucji.

Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc osobie bezdomnej. Kiedy widzimy, że taka osoba potrzebuje pomocy, warto poinformować straż miejską, dzwoniąc pod numer 986, lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy