Reklama

Kraków

Rondo Polsadu – zwężenia jezdni i zamknięcia pasów ruchu

Źródło: krakow.pl; tramwajdomistrzejowic.pl / Opracowanie PG
Dodano: 02.10.2023
Zdjęcie: Wikipedia
Zdjęcie: Wikipedia
Share
Udostępnij

W związku z budową tramwaju do Mistrzejowic musimy przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Od 5 października obejmą one rejon ronda Polsadu.

Rondo Polsadu to etap inwestycji, na którym nowa linia tramwajowa będzie przebiegać pod ziemią. Tunel zacznie się w okolicy ulicy Janusza Meissnera i skończy się w pobliżu ronda Barei. W związku z tym, na potrzeby planowanych prac zaplanowano konkretne zmiany w organizacji ruchu.

5 października rozpoczną się roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Jednym z kluczowych elementów tych robót jest przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej. Jest to największy kolektor zbierający i odprowadzający wodę deszczową z obszaru ulicy Lublańskiej, jego średnica wynosi aż 1400 mm. Kolektor zabezpiecza mieszkańców przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak podtopienia czy powodzie.

Oprócz tego rozpoczną się prace nad przebudową kanalizacji sanitarnej (o średnicy 600 mm) odbierającej ścieki z kompleksu biurowo-usługowego i zabudowy mieszkaniowej na północ od estakady im. gen. pil. Mateusza Iżyckiego, a także kanalizacji teletechnicznej.

Co dokładnie się zmieni?

W związku z tymi pracami mieszkańców czekają zwężenia jezdni oraz zamknięcia pasów ruchu:

  • Na ul. Młyńskiej zostanie wyłączony pas do skrętu w prawo w al. Tadeusza Bora Komorowskiego. Obecny pas do jazdy na wprost zmieni swoje przeznaczenie i będzie pasem do jazdy na wprost i w prawo (w al. T. Bora Komorowskiego);
  • Na ul. Lublańskiej (jadąc od al. 29 Listopada) zostanie wyłączony buspas i pojazdy komunikacji miejskiej będą się poruszały razem z pozostałymi kierowcami wspólnym pasem (środkowy pas na rondzie) do jazdy na wprost (al. T. Bora Komorowskiego) i w lewo (ul. Lublańska w kierunku ronda Barei). Ta relacja będzie miała jeden pas na wylocie z ronda w kierunku al. T. Bora Komorowskiego;
  • Na ul. Lublańskiej w kierunku od al. 29 Listopada do ronda Polsadu oraz na al. T. Bora Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu) wydzielony zostanie dedykowany buspas dla komunikacji miejskiej.

Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia, zmiany będą obowiązywać do odwołania.

Ze szczegółami inwestycji można zapoznać się na stronie pod LINKIEM.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy