Reklama

Kraków

Remont mostu Dębnickiego dobiega końca

Źródło: https://zdmk.krakow.pl/
Dodano: 14.11.2023
Zdjęcie: Kamil Popiela / krakow.pl
Zdjęcie: Kamil Popiela / krakow.pl
Share
Udostępnij

Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. Nocą z 22 na 23 listopada będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.

Na moście Dębnickim trwa obecnie zbrojenie i betonowanie chodników. Te prace potrwają do końca przyszłego tygodnia. W dalszej kolejności zostanie ułożona izolacja przeciwwodna, a na częściach chodnikowych nawierzchnia żywiczna. Prace związane z układaniem dwóch warstw nawierzchni zaplanowano na 20 i 21 listopada.

Zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót: wymianę betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej.

Do czasu zakończenia prac na moście Dębnickim obowiązuje dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na części od strony Salwatora.

Informacje o postępach są na bieżąco zamieszczane na STRONIE. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, w tym zasady zachowania ważności biletów okresowych pod ADRESEM.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy