Kraków

Powstanie podziemne przejście pieszo-rowerowe w Łagiewnikach

Adam Cynk
Dodano: 10.04.2024
Fot. Jan Graczyński
Fot. Jan Graczyński
Share
Udostępnij

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji tunelu pod linią kolejową, ulicą Zakopiańską i torowiskiem tramwajowym w kierunku Borku Fałęckiego. Nowy element infrastruktury ma powstać na wysokości budynku ZUS.

Fot. Jan Graczyński

Podstawowym założeniem inwestycji jest umożliwienie bezpiecznego przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów pod magistralą kolejową LK 94 oraz układem drogowo-tramwajowym ul. Zakopiańskiej. Wstępne opracowania studialne wskazują na kilka wersji rozwiązań technicznych tej inwestycji. Zgodnie z założeniem tunel będzie miał ok. 5 m szerokości oraz trzy wejścia i wyjścia: po wschodniej stronie LK 94, pomiędzy LK 94 a ul. Zakopiańską oraz po zachodniej stronie ul. Zakopiańskiej (w rejonie budynku ZUS).

Zadaniem firmy projektowej, której w przetargu poszukuje ZIM będzie opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji tunelu pieszo-rowerowego. Wykonawca ma przedstawić dwa warianty połączenia pod układem torowym i drogowym wraz z prawidłowym dowiązaniem tunelu do istniejącej infrastruktury pieszej i rowerowej po stronie wschodniej i zachodniej, ze wskazaniem wariantu preferowanego, który będzie podlegać dalszej realizacji. Opracowanie, które zleci ZIM, pozwoli określić zakres rzeczowy i finansowy zadania, jak również ramy czasowe jego realizacji.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową, na realizację zadania wykonawca będzie miał 6 miesięcy od podpisania umowy.

Szczegółowe informacje o zamówieniu.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy