Kraków

Akcja „Lato w szkole” zapewni dzieciom twórczy wypoczynek

Źródło: krakow.pl
Dodano: 13.06.2024
Fot. pexels.com
Fot. pexels.com
Share
Udostępnij

Różnorodne zajęcia, warsztatowa atmosfera, możliwość poeksperymentowania, wiele aktywności sportowych, wycieczki w miasto i zwiedzanie ciekawych obiektów – na tegoroczny program akcji „Lato w szkole” składają się propozycje 71 samorządowych szkół podstawowych, w tym dwóch specjalnych. To ciekawa alternatywa skierowana do uczniów i uczennic, którzy wakacje lub ich część spędzają w Krakowie.

Każdego roku krakowskie szkoły podstawowe organizują dla uczniów i uczennic wypoczynek stacjonarny w ramach akcji „Lato w szkole”. Głównym celem jest zapewnienie dzieciom opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu – takiej, w której znajdzie się miejsce na edukację, zabawę i integrację z rówieśnikami.

Oferta obejmuje zarówno zajęcia i atrakcje organizowane stacjonarnie na terenie szkół, jak i wizyty w ciekawych miejscach i obiektach oraz aktywności z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku i będą trwały od rana do popołudnia. Do wyboru są m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, artystyczne czy warsztaty informatyczne. Organizowane będą wyjścia na basen, ściankę wspinaczkową czy do kręgielni. W planach są spacery po mieście i poznawanie jego mniej oczywistych atrakcji, a także wycieczki poza Kraków.

Liczba dzieci, które skorzystają z oferty „Lata w szkole”, może wynieść nawet 10 tysięcy uczestników. Miasto przeznaczy na ten cel ponad 2,4 mln zł. Z tych środków finansowane są wynagrodzenia dla kierownika wypoczynku oraz dla wychowawców i opiekunów. Dzięki temu opieka nad dziećmi jest bezpłatna, a jedyny koszt, jaki ponoszą rodzice, to pozostałe wydatki związane np. z wyjściem na basen, do kina, teatru.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na zajęcia, powinni zwrócić się bezpośrednio do organizatora akcji, czyli dyrektora szkoły, która zapewnia wypoczynek. Więcej informacji można uzyskać u poszczególnych organizatorów.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy