Kraków

Umowa na wymianę ruchomych schodów przy MDA podpisana

Kraków.pl / Opracowanie PG
Dodano: 21.09.2023
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Share
Udostępnij

Awaria schodów ruchomych przy Małopolskim Dworcu Autobusowym (MDA) nastąpiła 5 lat temu i przez ten czas korzystający z dworca nie mogli z nich skorzystać. Teraz wiemy już na pewno, że problem będzie rozwiązany

Jak donosi serwis krakow.pl, w poniedziałek 18 września, udało się podpisać umowę z firmą, która wymieni schody, a następnie wykona nad nimi także zadaszenie. Jego zadaniem ma być ochrona instalacji przed opadami atmosferycznymi i korozją.

Podpisanie umowy wcześniej nie doszło do skutku, ponieważ jak wynika z informacji opublikowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wyłonienie wykonawcy zlecenia na drodze przetargów było nieosiągalne. W związku z tym, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, konieczne było przejście do negocjacji prowadzonych bezpośrednio z potencjalnym wykonawcą.

Schody i zadaszenie mają być gotowe jeszcze przed rozpoczęciem wakacji 2024. Zlecenie zrealizuje firma P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o. Wartość zamówienia to ponad 4,1 mln zł.

Stare schody nie będą rozebrane, dopóki nie zakończy się produkcja nowych, a to może potrwać kilka miesięcy. Trzeba też pamiętać, że na przebieg prac wpływać mogą warunki pogodowe.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy