Wyniki 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Dodano: 11.10.2023
Share
Udostępnij

Erick Leon Ndiema i Hilda Jelagat Kiptum najlepsi w 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim. Partnerem wydarzenia (8.10) była Małopolska.

Walka o wygraną wśród mężczyzn trwała do ostatnich metrów. Jako pierwsi w Tauron Arenie Kraków pojawili się dwaj Kenijczycy – Eric Leon Ndiema oraz Kennedy Kimutai Kaptila. W blasku świateł, przy dopingu kibiców, po zaciętej walce o 0,2 sekundy wygrał Ndiema (1:02:14,3), tym samym sięgając po zwycięstwo w krakowskim półmaratonie drugi rok z rzędu.

Najlepszy z Polaków – Mateusz Kaczor – finiszował na czwartym miejscu (1:04:14,9). Najszybsza Polka – Monika Jackiewicz – dotarła na metę jako druga zawodniczka (1:13:18,6).

W ramach 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozegrano też Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów, Nauczycieli i Leśników.

Kompletne wyniki 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego znajdują się TUTAJ

W biegu wystartowały 7634 osoby z niemal 50 krajów, a 7589 z nich zameldowało się na linii mety w Tauron Arenie Kraków. 808 zdobyło Królewską Triadę Biegową 2023 za ukończenie 20. Cracovia Maraton, PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii autorstwa Szymona Gruchalskiego TUTAJ

Wspólnie z półmaratończykami sprzed Areny tradycyjnie już wystartowali biegacze na 5 km – Piątka dla krakowskiego sportu. Wygrali Ukrainiec Roman Adamowicz i Monika Kaczmarek.