Reklama

Kraków

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu wystąpi w Krakowie

Źródło: krakow.pl
Dodano: 30.11.2023
Zdjęcie: kbf.krakow.pl
Zdjęcie: kbf.krakow.pl
Share
Udostępnij

„Trzeba wciąż odkrywać nowe rzeczy w muzyce, bo jeśli jedynie poprawiasz technikę, to nie jest to inspirujące” – zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu już 13 grudnia oczaruje publiczność recitalem w ramach cyklu ICE Classic, który odbędzie się Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Cykl ICE Classic zaprasza do uczestnictwa w koncertach muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie dzięki udziałowi wybitnych twórców z różnych części globu. Dobór różnorodnych artystów goszczących w Krakowie sprawia, że melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej czy operowej. W Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego wystąpili już m.in Fabio Biondi, Jan Lisiecki, Jakub Józef Orliński, Aleksandra Kurzak czy Philippe Jaroussky.

Podczas grudniowego koncertu Bruce’a Liu słuchacze będą mieli okazję podziwiać kompozycje Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta. Do części utworów, które zostaną zaprezentowane na scenie, można wrócić także w domowym zaciszu, a to dzięki wydanemu nakładem Deutsche Grammophon pierwszemu studyjnemu albumowi kanadyjskiego pianisty Waves: Music by Rameau, Ravel, Alkan, który miał premierę 3 listopada.

Bruce Liu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Znalazł się na ustach całego świata, gdy zajął pierwsze miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Grudniowy koncert będzie pierwszym występem artysty w stolicy Małopolski.

Bilety dostępne są na stronie kbfbilety.krakow.pl i Eventim oraz w aplikacji KBF: PLUS.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy