Reklama

Kraków

Poszukiwani kandydaci do nagrody: Małopolski Lider Ekonomii Społecznej

malopolska.pl / SŁ
Dodano: 27.10.2023
Fot. malopolska.pl
Fot. malopolska.pl
Share
Udostępnij

Do wtorku 31 października można zgłaszać kandydatury do konkursu Małopolski Lider Ekonomii Społecznej. To już trzynasty rok z rzędu wyróżniane i nagradzane są najlepsze przedsiębiorstwa społeczne w Małopolsce.

Mówiąc o sukcesie przedsiębiorstw społecznych, koncentrujemy się nie tylko na ich efektywności ekonomicznej, ale przede wszystkim na osiągnięciach społecznych. Takimi osiągnieciami na polu społecznym jest realna zmiana życia ludzi poprzez pomoc w zapewnieniu stabilnego zatrudnienia oraz świadczenie ważnych usług, takich jak opieka nad dziećmi i osobami starszymi – mówi honorowy patron wydarzenia, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Celem konkursu jest zaprezentowanie pełnego spektrum podmiotów wspierających rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce. O tytuł Małopolskiego Lidera Ekonomii Społecznej mogą ubiegać się podmioty ekonomii społecznej posiadające status przedsiębiorstwa społecznego, działające na terenie Małopolski od co najmniej 2 lat.

Organizatorzy chcą także uhonorować samorządy i firmy komercyjne, które zasługują na uznanie za wsparcie małopolskich podmiotów ekonomii społecznej. Bez sprawdzonych partnerów w samorządzie i biznesie wiele podmiotów nie byłoby w stanie osiągnąć sukcesu.

W tym roku kontynuujemy akcję wyróżniania podmiotów reintegracyjnych, takich jak kluby i centra integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej i zakłady aktywności zawodowej. Podmioty te poprzez swoje działania aktywizacyjne kładą podwaliny pod dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwa społeczne i zasługują na uznanie za swoje osiągnięciamówi Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Dzięki wsparciu Partnerów, takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego, TAURON, Małopolskie Parki Przemysłowe Sp. z o.o., Krakow Airport- Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, Koleje Małopolskie Sp. z o.o., Kopalnia Soli Wieliczka S.A. i Związek Lustracyjny Spółdzielni, zwycięzcy będą mogli cieszyć się nagrodami finansowymi i rzeczowymi.

Na zgłoszenia do Konkursu jest czas do dnia 31 października 2023 r. Szczegóły dostępne są w Regulaminie zamieszczonym na stronach: www.rops.krakow.pl oraz www.es.malopolska.pl. Zachęcamy także do śledzenia aktualnych informacji o Konkursie na profilach społecznościowych:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy