Reklama

Kraków

Fundusze Europejskie – jesienne nabory dla przedsiębiorców

businessinmalopolska.pl / SŁ
Dodano: 10.10.2023
Fot. Canva
Fot. Canva
Share
Udostępnij

Prawie 460 mln zł – na takie dofinansowanie łącznie mogą liczyć przedsiębiorcy, jednostki samorządowe, instytucje oraz organizacje w jesiennej turze konkursów na dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Małopolskie organizacje mogą liczyć na wsparcie finansowe lub finansowanie bezpośrednie w dwóch ścieżkach. Pierwsza to nabór na bony na innowacje dla MŚP oraz współfinansowanie projektów MŚP w obszarze cyfryzacji i przemysłu. Druga ścieżka to wsparcie na szkolenie i doradztwo.

Działanie 1.2 typ A Bony na innowacje dla MŚP

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przewidywane są bony na zakup usług badawczo-rozwojowych lub proinnowacyjnych z zakresu projektowania i wdrażania produktów lub procesów biznesowych. Cały budżet wynosi 8,89 mln zł, a termin zgłaszania się to 30.10.23-08.01.2024.

Działanie 1.11 Rozwój MŚP w obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0

Dostępne od 29.12.2023 będą wnioski na współfinansowanie inicjatyw dotyczących wdrażania cyfrowych rozwiązań, np. AI, wirtualnej rzeczywistości czy automatyki i robotyki, które pozwolą na poprawę jakości relacji z kontrahentami, podniesieniem produktywności firmy lub zmniejszeniem jej kosztów operacyjnych. Budżet naboru to 66,66 mln zł, a zgłoszenia będzie można przesyłać do 15.02.2024 r.

„Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy”

Dla małych i średnich firm z Małopolski dostępne będzie dofinansowanie do aż 63 000 zł na szkolenia wspierające zarządzanie pracownikami. W zakresie oferty jest doradztwo biznesowe dla firmy oraz kluczowych pracowników. Po przeprowadzonej diagnozie wyznaczone zostaną obszary, które należy poprawić w funkcjonowaniu firmy i to właśnie na to będzie można przeznaczyć fundusze europejskie. Niewątpliwą korzyścią jest indywidualne podejście do funkcjonowania firmy.

Więcej o projektach dowiesz się na: https://www.fundusze.malopolska.pl/ 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy