Reklama

Biznes

Klasa biznes czy ekonomiczna? Poradnik dla mieszkańców Małopolski i Podkarpacia

Materiał Partnera
Dodano: 28.05.2020
50870_klasa-biznes-czy-ekonomiczna-poradnik-dla-mieszkancow-malopolski-resizer-750
Share
Udostępnij
Czy podróż klasą biznes to rzeczywiście zbędny wydatek? Czy istnieją ważne powody, dla których warto zapłacić za nią wielokrotność biletu w klasie ekonomicznej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Planując podróż lotniczą, musicie odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy wyboru klasy, którą będziecie podróżować. O ile nie lecicie tanimi liniami, do wyboru macie klasę biznes oraz ekonomiczną. Wielu pasażerów, nie chcąc przepłacać, decyduje się na to drugie rozwiązanie. Czy jednak mniejszy wydatek jest wart wyrzeczeń, które szczególnie dotkliwe okazują się podczas długich lotów? By ułatwić wam wybór standardu podróży, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiadamy na najważniejsze pytania. 

Klasa ekonomiczna – wady i zalety

Najważniejszy argument przemawiający za wyborem klasy ekonomicznej to z całą pewnością cena. Jeśli nie dysponujecie odpowiednim budżetem, na pewno okaże się ona czynnikiem decydującym. Zwłaszcza, że wydatki związane z lotem nie kończą się na zakupie samego biletu. Musicie jeszcze zapłacić za nadanie bagażu rejestrowanego oraz, jeśli nie mieszkacie w Krakowie, za dotarcie na lotnisko. 

Na podróż klasą ekonomiczną warto zdecydować się również kiedy nie musicie liczyć każdej złotówki. Jeśli nie zależy wam na luksusowych warunkach, z pewnością nie ma potrzeby przepłacania. Dotyczy to zwłaszcza lotów na stosunkowo krótkich trasach. Kilka godzin w mniej komfortowym fotelu i bez VIP-owskiej obsługi na pewno nie będzie dużym problemem, a w znacznie mniejszym stopniu wydrenuje wasze portfele. 

Klasa biznes. Czy warto za nią płacić?

To, co powiedzieliśmy w poprzednich akapitach nie oznacza oczywiście, że nie warto wydawać pieniędzy na lot w klasie biznes. Wybór klasy biznes może mieć czysto pragmatyczne uzasadnienie. Dotyczy to w szczególności lotów odbywających się na długich trasach. Warto wspomnieć, że komfort jest szczególnie ważny w przypadku podróży służbowych. Wygodna podróż w klasie biznes z pewnością skróci czas regeneracji po kilkunastu godzinach spędzonych w samolocie. W takich sytuacjach na bilet na pewno warto wydać nawet trzykrotnie więcej niż za podróż w klasie ekonomicznej. 

Wygodny dojazd na lotnisko

Niezależnie od tego, czy mamy wykupiony bilet na lot w klasie biznes czy ekonomicznej, musimy dostać się na lotnisko. Tu najwygodniejszym rozwiązaniem będzie podróż własnym samochodem, a następnie pozostawienie go na parkingu przy lotnisku. 

Wylatując z krakowskich Balic warto zostawić samochód na bezpiecznym parkingu, niezależnie czy nasza podróż będzie trwała dzień czy dwa tygodnie.  Wykupiona usługa parkingowa obejmuje nie tylko postój auta, ale też bezpłatny transfer na lotnisko oraz szereg dodatkowych udogodnień. Wśród nich są między innymi dostęp do wi-fi, opcja ładowania akumulatora oraz pomoc w nagłych wypadkach. Pełna oferta oraz możliwość rezerwacji miejsca parkingowego online dostępne są na stronie  https://www.pandaparking.pl/.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy