Reklama

Kraj

Wybuch gazu w bloku w Tychach, kilkanaście osób poszkodowanych

Mateusz Babak / PAP
Dodano: 01.04.2024
Fot. PAP/Michał Meissner
Tychy, 01.04.2024. Budynek mieszkalny przy ul. Darwina w Tychach gdzie, 1 bm. doszło do wybuchy gazu. Obecnie jest piętnaście osób poszkodowanych; nie mamy informacji o ofiarach śmiertelnych. (aldg) PAP/Michał Meissner ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. "Tychy/ Po wybuchu gazu w bloku 15 osób poszkodowanych trafia do szpitali" ***
Fot. PAP/Michał Meissner Tychy, 01.04.2024. Budynek mieszkalny przy ul. Darwina w Tychach gdzie, 1 bm. doszło do wybuchy gazu. Obecnie jest piętnaście osób poszkodowanych; nie mamy informacji o ofiarach śmiertelnych. (aldg) PAP/Michał Meissner ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. "Tychy/ Po wybuchu gazu w bloku 15 osób poszkodowanych trafia do szpitali" ***
Share
Udostępnij

Piętnaście osób poszkodowanych wskutek wybuchu, do którego doszło w Poniedziałek Wielkanocny rano na parterze bloku przy ul. Darwina w Tychach, rozwożonych jest po okolicznych szpitalach – przekazała PAP rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok.

Jak zaznaczyła, trudno jeszcze o bliższe informacje nt. stanu rannych; dotąd nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych (kilkadziesiąt minut po wybuchu strażacy jeszcze dokładnie przeszukiwali rejon największych zniszczeń).

Grudniok przekazała m.in., że po wybuchu, niezależnie od działań strażaków, miasto podstawiło autobus dla ewakuowanych, potrzebujących usiąść i zaczekać na dalsze decyzje.

Jak podała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej brygadier Aneta Gołębiowska, z budynku strażacy, których na miejsce zadysponowano ogółem dziesięć zastępów, ewakuowali 23 osoby.

Blok musieli opuścić mieszkańcy klatki nr 6, w której doszło do wybuchu, a także sąsiednich klatek. Na razie nie jest znany stan obiektu po wybuchu – będą to oceniali biegli w dalszych etapach działań.

Rzeczniczka tyskiego samorządu podała, że miasto organizuje działania poprzez swój wydział zarządzania kryzysowego i nadzór budowlany. Na miejsce pojechał też pełniący obowiązki prezydenta Tychów Maciej Gramatyka.

Wybuch był silnie słyszalny i odczuwalny w mieście. Według relacji tyskich samorządowców w samym budynku spowodował m.in. zniszczenie okien do czwartego piętra; zniszczona została też zewnętrzna ściana na parterze, gdzie nastąpił.

Ulica Darwina w Tychach znajduje się na osiedlu D, w północnej części tamtejszego śródmieścia. Osiedle D było budowane w latach 1960-1973.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy