Reklama

Kraj

Warszawa: ponad 300 placówek z atrakcjami z okazji Nocy Muzeów

Filip Romik/PAP
Dodano: 18.05.2024
Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Share
Udostępnij

Ponad 300 placówek – nie tylko muzeów, ale również innych instytucji kultury, ministerstw i podmiotów – przygotowało w stolicy atrakcje dla odwiedzających z okazji przypadającej z soboty na niedzielę Nocy Muzeów.

Na gości czeka m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, które tej nocy można zwiedzić bezpłatnie.

Muzeum otwarte było dla zwiedzających już w godzinach 10-16. W Holu Głównym przygotowano animacje, podczas których dzieci miały okazję stworzyć m.in. swój własny surrealistyzny kolarz inspirowany dziełami z wystawy czasowej. Można też było wziąć udział w sześciu różnych warsztatach rodzinnych, zaś w Kinie Muz przygotowano filmy dla dzieci

Drzwi muzeum ponownie otworzyły się po dwugodzinnej przerwie, o godz. 18; koniec zwiedzania zaplanowano na godz. 1.

Wizytujący podziwiają nie tylko “Bitwę pod Grunwaldem” i inne elementy galerii stałych, popularnością cieszy się także otwarta 10 maja wystawa “Surrealizm. Inne mity”, zorganizowana w stulecie opublikowania przez André Bretona Manifestu surrealizmu.

„Jedno jest pewne: surrealizm powrócił, a w zasadzie nigdy nie zniknął” – stwierdziła w rozmowie z PAP kuratorka wystawy Hanna Doroszuk.

W muzeum skorzystać można z licznych tematycznych spacerów, zobaczyć niedostępne na co dzień “muzealne zakamarki” – zajrzeć do magazynów i pracowni. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy