Reklama

Kraj

Tusk: Polska i Dania wykluczają inne scenariusze poza tym, dzięki któremu Ukraina utrzyma integralność i niepodległość

Marcin Jabłoński, Karolina Mózgowiec/PAP
Dodano: 15.04.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Premier Donald Tusk zapewnił, że Polska i Dania wykluczają inne scenariusze poza tym, dzięki któremu Ukraina utrzyma integralność i niepodległość. “Będziemy współpracowali nad jednolitym stanowiskiem UE wobec wojny w Ukrainie” – zapewnił Tusk podczas konferencji z szefową duńskiego rządu.

W poniedziałek po południu premier Donald Tusk spotkał się z przebywającą z wizytą w Polsce premier Królestwa Danii Mette Frederiksen. “Mamy kolejne spotkanie dotyczące przyszłości Europy” – powiedział Tusk podczas wspólnej konferencji prasowej.

Jak dodał, z szefową duńskiego rządu “dzielimy bardzo podobne poglądy”. “W sprawie najważniejszej, jaką jest bezpieczeństwo Europy, wojna wywołana przez rosyjską agresję na Ukrainę i potrzeba szybkiej i efektywnej pomocy dla Ukrainy, i to nie w najbliższych latach, ale w najbliższych dniach i tygodniach. To wszystko łączy Danię i Polskę oraz panią premier ze mną. Mamy tutaj nie podobne, a identyczne poglądy” – mówił Tusk.

“Współpraca między Polską a Danią jest częścią regionalnej współpracy, a rola pani premier jest nie do przecenienia, jeśli chodzi o konsolidację działań państw północno-wschodniego regionu Europy” – wskazał szef polskiego rządu.

Jak zapewnił, Polska i Dania będą stały “na straży tej jednoznaczności UE w ocenie zdarzeń na Wschodzie”. “Będziemy współpracowali dziś i w przyszłości nad jednolitym, jasnym i uczciwym stanowiskiem UE wobec wojny na Ukrainie, będziemy wśród tych którzy pomagają i mobilizują innych do pomocy Ukrainie” – mówił Tusk.

“Dania i Polska wykluczają jakikolwiek inny scenariusz niż ten, dzięki któremu Ukraina utrzyma swoją integralność i niepodległość” – podkreślił polski premier. 

Czytaj również:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy