Reklama

Kraj

Rzeszów: dwa kolejne zgony, dwa nowe zakażenia legionellą

Agnieszka Lipska/PAP
Dodano: 30.08.2023
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Już 16 osób zmarło z potwierdzoną bakterią Legionella. U kolejnych dwóch pacjentów potwierdzono zakażenie – poinformował w środę sanepid.


Sanepid opublikował najnowsze dane o zakażeniach legionellą na terenie Podkarpacia. Zmarły dwie kolejne osoby. To pacjenci przyjęci do szpitala 26 i 27 sierpnia. Tym samym, od początku rozpoznania zakażeń bakterią, zmarło już 16 osób. Jak przekazał Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Rzeszowie, wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące.

Sanepid potwierdził także 2 nowe zakażenia legionellą. To oznacza, że liczba chorych na legionellozę zwiększyła się do 155. Wszyscy pacjenci hospitalizowani są w szpitalach na terenie Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła i Lublina.

Najwięcej osób z legionellą jest w Rzeszowie – 104 pacjentów. W powiecie rzeszowskim – 35, w dębickim jest czterech pacjentów, trzech w powiecie ropczycko-sędziszowskim, dwóch w powiecie łańcuckim.

Po jednym zakażeniu odnotowano u pacjentów z powiatów: jasielskiego, przeworskiego, przemyskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz powiatu opolskiego (województwo lubelskie).

Cały czas prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia źródła zakażenia. W czwartek sanepid ma podać wyniki kolejnych próbek wody pobranych do badań laboratoryjnych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy