Reklama

Kraj

Protestujący rolnik: zostaniemy w Sejmie dopóki nie spotka się z nami premier Donald Tusk

autor: Edyta Roś / PAP
Dodano: 10.05.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 09.05.2024. Rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka" w drodze na spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią w Sejmie w Warszawie, 9 bm. Żądają spotkania z premierem ws. Zielonego Ładu. (sko) PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak Warszawa, 09.05.2024. Rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka" w drodze na spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią w Sejmie w Warszawie, 9 bm. Żądają spotkania z premierem ws. Zielonego Ładu. (sko) PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Nie skorzystamy z propozycji marszałka Sejmu Szymona Hołowni, by spędzić noc w Hotelu Poselskim; zostaniemy w Sejmie dopóki nie spotka się z nami premier Donald Tusk, chcemy przekazać mu nasze postulaty osobiście – podkreślił w rozmowie z PAP jeden z protestujących rolników Mariusz Borowiak.

W czwartek grupa 11 rolników ze Związku Rolniczego “Orka” rozpoczęła protest w Sejmie.

Przed czwartkowymi, wieczornymi głosowaniami z rolnikami spotkał się marszałek Sejmu Szymon Hołownia. “Spotkałem się z protestującymi w Sejmie rolnikami i długo rozmawialiśmy. Zaproponowałem protestującym nocleg w Hotelu Poselskim, by mogli noc spędzić w normalnych warunkach, nie na korytarzu i jutro – jak to było zaplanowane – spotkać się z ministrem rolnictwa” – przekazał Hołownia po spotkaniu.

Jak dodał, poprosił też o postulaty protestujących na piśmie, by móc je przekazać adresatom. “Zaproponowałem rozwiązania prawne i legislacyjne, które możemy podjąć tu w Sejmie” – powiedział Hołownia. Według niego, protestujący powiedzieli, iż rozważą jego propozycje.

Jeden z przedstawicieli protestujących rolników Mariusz Borowiak pytany przez PAP, czy rolnicy skorzystają z propozycji marszałka i spędzą noc w Hotelu Poselskim odparł: “Zostajemy tutaj, gdzie cały dzień jesteśmy”.

Według Borowiaka, propozycja marszałka Hołowni polegała na tym, że rolnicy mogą skorzystać z noclegu w Hotelu Poselskim pod warunkiem, że kończą tutaj swój pobyt. “Ale, my zostajemy w Sejmie, bo nam chodzi o spotkanie z Donaldem Tuskiem, dlatego że mamy postulaty, które chcemy mu przekazać osobiście” – zaznaczył protestujący rolnik.

“My zostawiliśmy dzisiaj swoje gospodarstwa i przyjechaliśmy do Warszawy, zrobiliśmy po 300-400 km, więc dlaczego mamy spać w hotelu?” – dodał Borowiak. Zwrócił też uwagę, że premier Tusk był w czwartek w Sejmie. “To nie było tak, że pana Donalda Tuska nie było w Sejmie, bo był, mógł nam poświęcić 15 minut, to nie jest dużo” – podkreślił.

“Tak naprawdę jesteśmy tak zdesperowani, że zostaniemy tu, dopóki naprawdę premier się z nami nie spotka” – zadeklarował Borowiak. Według niego, to od premiera zależy, kiedy rolnicy opuszczą gmach Sejmu.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy