Reklama

Kraj

Prokuratura: trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa wobec 54-letniego Piotra G. po ujawnieniu zwłok trzech noworodków na Kaszubach

Krzysztof Wójcik/PAP
Dodano: 16.09.2023
Fot. PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa
Share
Udostępnij

Prokuratura postawiła trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa 54-letniemu Piotrowi G. po ujawnieniu szczątków trzech noworodków zakopanych w piwnicy domu w Czernikach na Kaszubach. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała zarzuty dwóch zabójstw i kazirodztwa.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w sobotę, że zatrzymany 54-latek usłyszał pięć zarzutów: trzy zabójstwa noworodków i dwa kazirodztwa.

Zarzuty kazirodztwa dotyczą dwóch córek, z którymi miał współżyć mężczyzna. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała trzy zarzuty: dwa dotyczące zabójstw noworodków i jeden kazirodztwa.

W piątek w piwnicy domu we wsi Czerniki na Kaszubach odkryto szczątki pierwszych dwóch noworodków. Trzecie szczątki policjanci wykopali w sobotę przed południem.

Na miejscu nadal trwają policyjne czynności. W związku ze zbrodnią policja zatrzymała 54-letniego Piotra G. i jego 20-letnią córkę. Oboje usłyszeli zarzuty w sobotę. “Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanych” – powiedział PAP prokurator Duszyński.

W niedzielę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok noworodków. Prokuratura też zdecyduje, czy wobec podejrzanych będzie kierować wnioski o tymczasowy areszt. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy