Reklama

Kraj

Prezydent: powstanie Dowództwo Sił Połączonych; zostaną odtworzone dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Magdalena Gronek / PAP
Dodano: 14.08.2023
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Jest zdecydowana potrzeba ujednolicenia systemu dowodzenia – stwierdził w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział m.in. powstanie Dowództwa Sił Połączonych i odtworzenie Dowództw Rodzajów Sił Zbrojnych.

W przeddzień Święta Wojska Polskiego, prezydent wręczył 21 oficerom akty mianowania na stopnie generalskie oraz admiralskie.

W wystąpieniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Zwierzchnik Sił Zbrojnych zaznaczył, że jest “zdecydowana potrzeba ujednolicenia systemu dowodzenia”.

“Wierzę w to głęboko, że w wyniku zmian, które dosłownie w najbliższym czasie zostaną zaproponowane, zmian ustawodawczych, powstanie Dowództwo Sił Połączonych, nad którym pieczę, dowództwo, sprawował będzie Szef Sztabu Generalnego” – powiedział prezydent.

“Zostaną odtworzone Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych, które będą odpowiedzialne za szkolenie żołnierzy, za codzienne funkcjonowanie operacyjne rodzajów wojsk, ale których konstrukcja w całości będzie zbliżona w czasach pokoju i w czasach wojny, tak, abyśmy byli sprawniejsi” – dodał prezydent.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy