Reklama

Kraj

Prezydent: bezpieczeństwo żywnościowe Polski jest ogromną zasługą pracy rolników

Karol Kostrzewa/PAP
Dodano: 24.09.2023
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Bezpieczeństwo żywnościowe, samowystarczalność żywnościowa Polski jest ogromną zasługą trudu i pracy rolników – powiedział w niedzielę, podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie prezydent Andrzej Duda.


Andrzej Duda przypomniał, że przed 96 laty, czyli w 1927 roku, odbyły się pierwsze Dożynki Prezydenckie w Spale z udziałem ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego. “Tę tradycję przywrócił w 2009 roku prezydent Lecha Kaczyński” – przypomniał.

“Bezpieczeństwo żywnościowe, samowystarczalność żywnościowa Polski jest ogromną zasługą tego trudu, pracy rolnika, który uświęca ten chleb, który symbolicznie mi przed chwilą przekazano” – mówił prezydent podczas uroczystości.

“Wraz z naszymi rolnikami i dzięki naszym rolnikom przetrwaliśmy trudne momenty, które były w ostatnim czasie” – podkreślił Duda odnosząc się m.in. do okresu epidemii koronawirusa.

Dodał, że wówczas nie zabrakło produktów żywnościowych w sklepach, dzięki pracy polskich rolników.

W ramach Dożynek Prezydenckich, przed południem para prezydencka wzięła udział w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, a po Mszy św. – przeszła w korowodzie dożynkowym.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy