Reklama

Kraj

Premier: trwa atak na Europę, granice Europy nie są bezpieczne

Aleksandra Rebelińska, Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 29.06.2023
Fot. PAP/Bartosz Jankowski
Fot. PAP/Bartosz Jankowski
Share
Udostępnij

Trwa atak na Europę, granice Europy nie są bezpieczne; bezpieczeństwo mieszkańców naszego kontynentu jest zagrożone; nie chcemy chaosu i anarchii – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


“Trwa atak na Europę, granice Europy nie są bezpieczne. Bezpieczeństwo mieszkańców naszego kontynentu jest zagrożone” – oświadczył w czwartek szef rządu.

Jak mówił, rosyjska inwazja na Ukrainę pokazała, czym jest wojna hybrydowa i podkreślił, że Białoruś wpisuje się w rosyjski plan ataku na Europę. “Używają do tego celu różnych metod, również metod hybrydowych, zorganizowanych grup nielegalnych imigrantów. Rosyjskie i białoruskie ataki przypominają, że granice między państwami nie stanowią jedynie umownych linii nakreślonych na mapie” – dodał.

Morawiecki wskazywał, że Polska pokazała, że można skutecznie bronić granic przed silną presją migracyjną.

Ocenił, że granice zaznaczają rzeczywistą różnicę między Europą jako kontynentem wolności i bezpieczeństwa, a obszarami, w których nierzadko panuje chaos, anarchia, a niekiedy tyrania. “Tego chaosu, tej anarchii nie chcemy w Polsce i nie chcemy w Europie” – oświadczył.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy