Reklama

Kraj

Premier: to, że niemiecka stacja ZDF współfinansowała film “Zielona granica”, to jest coś obrzydliwego

Agata Zbieg / PAP
Dodano: 25.09.2023
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Share
Udostępnij

Dowiedziałem się całkiem niedawno, że również niemiecka stacja ZDF współfinansowała film Agnieszki Holland “Zielona granica”. To jest coś obrzydliwego, że Niemcy mają czelność – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałkowym livie na Facebooku.

“Ludzie naprawdę poczuli się urażeni, dotknięci do żywego. Ten film jest uderzeniem nie tylko w nasz honor i dumę, ale także w dobre imię Polski za granicą” – powiedział premier, nawiązując do filmu “Zielona granica”.

Dodał, że – jak dowiedział się ostatnio – film Agnieszki Holland współfinansowała również niemiecka stacja ZDF. “Chyba ta sama stacja, nie jestem pewien, która puściła ten haniebny serial +Nasze matki, nasi ojcowie+ – serial o członkach Armii Krajowej, naszej wspaniałej Armii Krajowej i tam też Niemcy plugawili dobre imię AK” – powiedział premier.

“To jest coś obrzydliwego, że Niemcy mają czelność” – stwierdził Morawiecki.

Jak mówił, “ZDF – Niemcy, którzy próbowali niszczyć dobre imię naszej podziemnej armii, fenomenu w historii świata, teraz tak samo przyłożyli się do niszczenia imienia Polski”.

“Zatrzymajcie te swoje działania, ponieważ to nie tylko nie buduje pojednania polsko-niemieckiego, ale w ten sposób niszczycie to, co dało się dobrego na drodze do pojednania zbudować” – zaapelował Morawiecki.

Film “Zielona Granica” miał swoją premierę 5 września podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i został uhonorowany Nagrodą Specjalną jury.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy