Reklama

Kraj

Premier przypomina słowa M. Kołodziejczaka o USA i podkreśla: sojusz Polski z USA fundamentem bezpieczeństwa

Adrian Kowarzyk / PAP
Dodano: 20.08.2023
Fot. PAP/Andrzej Jackowski
Fot. PAP/Andrzej Jackowski
Share
Udostępnij

W czasach walki z komuną mówiliśmy o takich “idiota albo agent”; sojusz Polski z USA jest absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa – podkreślił premier Mateusz Morawiecki przywołując w niedzielę wypowiedź lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

“W czasach walki z komuną mówiliśmy o takich +idiota albo agent+. Sojusz Polski z USA jest podstawą naszego bezpieczeństwa!” – podkreślił w niedzielę na Twitterze premier Morawiecki. Pod wpisem zamieścił wideo, z wypowiedzią lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka, który kandyduje z listy KO do Sejmu, jako “jedynka” w Koninie.

“Co jeszcze robi ambasada amerykańska? Kłóci nas z Rosją. Dzisiaj każdy, każdy z nas powinien odważyć się na ten gest i pokazać +fucka+ Amerykanom. Takiego!” – mówi Kołodziejczak podczas jednej z demonstracji sprzed kilku lat, pokazując środkowy palec.

Morawiecki odnosząc się do tych słów podkreśla w nagraniu, że sojusz z USA jest “absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa”. Jak dodał, opiera się ono na dwóch filarach – współpracy gospodarczej i w dziedzinie obronności.

Po tych słowach, ponownie przytoczono słowa Kołodziejczaka: “I pokazać +fucka+ Amerykanom!”. Na końcu nagrania pokazano ujęcia ze środowej konferencji prasowej, na której przedstawiono niektórych kandydatów KO w wyborach, podczas której szef PO Donald Tusk poinformował o starcie Kołodziejczaka z listy Koalicji Obywatelskiej. “Panie Michale, jeszcze raz witam” – mówi Tusk ściskając rękę lidera Agrounii.

W tym momencie pojawia się napis: “A Ty jaką Polskę wybierasz?”

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy