Reklama

Kraj

Premier: Polska jest bezpieczniejsza i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej w nowożytnej historii

PAP
Dodano: 18.05.2024
Fot. PAP/Art Service
Fot. PAP/Art Service
Share
Udostępnij

Polska jest bezpieczniejsza i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej w nowożytnej historii – powiedział w sobotę premier Donald Tusk w Krakowie. Jak dodał, to zasługa żołnierzy, ich dowódców, całego polskiego narodu i mądrej wizjonerskiej polityki prowadzonej od 35 lat.

“To jest rzecz święta, najważniejsza, że tu na krakowskim rynku dzisiaj wspólnie z polskimi żołnierzami i z ich dowódcami możemy sobie głośno, uczciwie powiedzieć, że Polska jest bezpieczniejsza i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej w nowożytnej historii” – powiedział premier Donald Tusk podczas uroczystości z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino oraz ustanowienia Święta 2. Korpusu Polskiego.

“Dzięki wam żołnierzom, dzięki waszym dowódcom, dzięki całemu polskiemu narodowi, dzięki tej narodowej mądrej wizjonerskiej polityce, którą wspólnie prowadzimy od 35 lat i której efektem jest to narodowe bezpieczeństwo” – dodał, zwracając się do obecnych na krakowskim rynku.

“Kiedy rozmawiałem z weteranami tej sławnej bitwy, mówili mi, że są bardzo dumni ze swojej ojczyzny, że jest taka jak wtedy w ich marzeniach, kiedy wspinali się na Wzgórze – jest wolna, jest bezpieczna, jest silna, i z każdym dniem bezpieczniejsza i silniejsza, chociaż czasy są tak wielkim wyzwaniem, nie tylko dla naszej ojczyzny” – podkreślił premier w Krakowie.

Odnosząc się do sobotnich uroczystości, zaznaczył, że jest to “piękna rocznica polskiego bohaterstwa i męstwa”. “Nasze myśli biegną w tej chwili do nich, do weteranów” – dodał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy