Reklama

Kraj

Premier: partia Tuska i Webera chce przepchnąć w PE pakt, który zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów

Agata Zbieg, Edyta Roś/PAP
Dodano: 29.09.2023
Fot. PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Share
Udostępnij

Partia Tuska i Webera w przyszłym tygodniu chce przepchnąć w Parlamencie Europejskim pakt, który w ostateczności zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.


“Tusk oszukuje Polaków w sprawie nielegalnej imigracji. Jedno mówi w Polsce, tymczasem w Europie zgadza się na pakt migracyjny, który zawiera dystrybucję, rozlokowanie nielegalnych imigrantów po poszczególnych krajach członkowskich. Mamy to czarno na białym. Teraz mamy już dowód” – powiedział premier w wygłoszonym rano oświadczeniu.

Poinformował, że “partia Tuska i Webera (Manfreda, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowe – PAP) w przyszłym tygodniu chce przepchnąć w Parlamencie Europejskim pakt, który w ostateczności zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów”. “Unijni biurokraci za nic mają bezpieczeństwo Polski i po prostu chcą zrealizować swój obłędny plan” – dodał.

Jak mówił, Donald Tusk wykona wszystko, co każą mu “brukselscy biurokraci i jego rzeczywiści mocodawcy również z Berlina”. “To polecenie jest jasne: Warszawa i inne miasta Polski mają być zalane nielegalnymi imigrantami” – podkreślił.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy