Reklama

Kraj

Premier: mamy szansę zbudować ponadpartyjną koalicję polskich spraw

Aleksandra Rebelińska, Olga Łozińska/PAP
Dodano: 24.11.2023
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Mamy szansę zbudować ponadpartyjną koalicję polskich spraw. Dekalog Polskich Spraw to nie program PiS, lecz oferta zawierająca punkty programowych także innych partii – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Na piątkowej konferencji prasowej premier Morawiecki przedstawia ostatnią część Dekalogu Polskich Spraw, który – jak mówił – ma pokazać, że ponad podziałami politycznymi są sprawy najważniejsze dla Polaków.

Premier przyznał, że nie chce by nowy rząd – jakikolwiek by on nie był – koncentrował się na komisjach śledczych, przeszłości i zemście. “Chcemy spojrzeć wyłącznie w przyszłość, bo tego przede wszystkim chcą Polacy” – powiedział.

Dlatego – jak mówił – przedstawia propozycję konkretnych zmian, które mogą poprawić do realnej poprawy życia Polaków. “Mamy niepowtarzalną szansę, żeby zbudować koalicję polskich spraw, koalicję ponadpartyjną” – podkreślił.

Premier zapewnił, że Dekalog Polskich Spraw nie jest programem Zjednoczonej Prawicy ani Prawa i Sprawiedliwości, tylko ofertą polityczną i wspólnym mianownikiem najważniejszych punktów programowych, które zaczerpnięto także z programów innych partii.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy